ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Okul Müdürleriyle İstişare Toplantılarına Devam Ediyor

Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Okul Müdürleriyle İstişare Toplantılarına Devam Ediyor

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un okul ve kurum müdürleri ile durum değerlendirmesi yapmak; yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak, karşılaşılan ya da karşılaşılması muhtemel problemleri değerlendirmek amacıyla düzenlenen istişare toplantıları devam ediyor.

 

Ankara’nın merkez ilçelerindeki Anadolu liselerinin müdürlerini istişare için müdürlükte ağırlayan Bozkurt, onlarla fikir alış verişinde bulundu. Okul yöneticileri ve öğretmenlerin uygulamanın içindeki kişiler olarak daha sağlıklı ve doğru değerlendirmeler yapabildiğini; bu nedenle de onların görüşlerini çok önemsediğini belirten Erol Bozkurt bu şekilde küçük gruplar halinde yapılan toplantılardan daha çok verim alındığını sözlerine ekledi.

 

Bozkurt konuşmasına şöyle devam etti: “Bu tür toplantılarda çok güzel tespitler, öneriler ve istekler ortaya çıkabiliyor. Çünkü sizler sahada bire bir yaşadıklarınızı bizimle paylaşıyorsunuz. Değerlendirilebilecek önerileri sizlerden de her zaman bekliyor olacağız.” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü konuşmasına benzer istek ve önerilere örnekler vererek devam etti. Böyle önerilerin dikkate alınmasının, çözülmesi zor görünen problemlerin basit bir müdahale ile çözülebileceğini ve ülkemizin tamamının yararına adımlar atılmasına yardımcı olabildiğini, sözlerine ekledi. Okul müdürlerine yönelik yürütülen ve devam etmekte olan Yönetici Eğitimi Seminerleri hakkında bilgi verdi.

 

Bozkurt, yaptığı değerlendirmelerden sonra okul müdürlerine söz verdi; yapılan çalışmalar ve uygulamalarla ilgili görüş ve önerilerini dinledi. Toplantıya katılan müdürler sınav sisteminden bütçeye, eğitim öğretim faaliyetlerinden okul kantinlerine kadar pek çok konuda değerlendirmelerini paylaştılar. Milli Eğitim Müdürü, dikkatle dinleyip notlar aldığı konuşmalardan çok faydalandığını belirterek okul müdürlerine teşekkür etti.

 

Okul müdürlerine, çalışmalarını bir ekip ruhuyla ve takım arkadaşlarıyla paylaşarak yapmalarının işlerini kolaylaştıracağını söyleyerek tavsiyelerde bulunan Bozkurt, “Değerli arkadaşlar, söylediklerinizi not aldık, gerekli görülenler ilgili birimlere aktarılacaktır. Sizler de astlarınızı hatta öğrencilerinizi dinleyin, onların görüş ve önerilerini dikkate alın. Böylelikle daha başarılı olduğunuzu ve kurum kültürünü kısa sürede oluşturabildiğinizi göreceksiniz.” dedi.

 

Ders dışı yetiştirme kursları ile ilgili değerlendirmelerin ardından Erol Bozkurt, toplantıyı okul müdürlerine katılım ve katkılarından dolayı teşekkür ederek tamamladı.

 

Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Okul Müdürleriyle İstişare Toplantılarına Devam EdiyorMilli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Okul Müdürleriyle İstişare Toplantılarına Devam EdiyorMilli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Okul Müdürleriyle İstişare Toplantılarına Devam EdiyorMilli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Okul Müdürleriyle İstişare Toplantılarına Devam EdiyorMilli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Okul Müdürleriyle İstişare Toplantılarına Devam EdiyorMilli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Okul Müdürleriyle İstişare Toplantılarına Devam EdiyorMilli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Okul Müdürleriyle İstişare Toplantılarına Devam EdiyorMilli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Okul Müdürleriyle İstişare Toplantılarına Devam Ediyor

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.