ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Bozkurt’tan Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret

Milli Eğitim Müdürü Bozkurt’tan Öğretmenlere Anlamlı Ziyaret

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ve beraberindeki İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Keçiören’de Vildan-Nurettin Demirer İlkokulu ve Bağlum Anaokulu öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya geldi.

 

Öğretmenliğin özveri isteyen bir meslek olduğunu, her ferdin hayatında mutlaka çok sevip değer verdiği öğretmenlerinin bulunduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, “ Çok önemli bir işimiz var. Biz kollarımızı açtığımızda en içten duygularıyla kollarımıza koşacak bir sürü yavrumuz var. Öğrenci ve öğretmen arasında karşılıklı bir sevgi oluşur ama bu sevgi karşılıksızdır. Sevgilerin en anlamlısı ve en hissi olanıdır. İşte asıl mesleki anlamda sizi siz yapan ve öğretmenliğinizi taçlandıran da bir bakıma bu sevgidir. Bu iş gönül işidir sevmeden yapılamaz.” dedi.

 

Gönüllerde  öğretmenlerin özel bir yeri vardır. 

Öğretmenlerin öğrencilerinin gönlünde her zaman özel bir yerinin olduğunu ve tercih hakkı verilse yine öğretmenlik mesleğini seçeceğini belirten Milli Eğitim Müdürü Bozkurt,  yetişmesinde emeği geçen öğretmenleriyle görüştüğünü,  onlara hürmetlerini ileterek onların da öğretmenler gününü kutladığını, öğretmenlerinin  çok duygulandığını; öğrencilerinin de kendisini ziyarete geldiğini, onları uzun yıllar sonra tekrar görmenin kendisinde oluşturduğu büyük mutluluğu ve bu mutluluğu tarif etmenin imkânsızlığını dile getirdi.

 

Hayalleri olanların gerçekleri vardır.

Özgün düşünen, proje ve tasarım mantığını benimsemiş, değerlerine sahip çıkan ve özgüveni yüksek bir nesil yetiştirmek istediklerini her fırsatta vurgulayan Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Çocukların gelişiminde ilkokul öğretmenleri büyük rol oynuyor. Siz kıymetli öğretmenlerimizden ricam öğrencilerimizin iyiyi ve kötüyü ayırt ederek iyiye yönelmelerini sağlayacak çalışmalar yapmanızdır. Çocuklarımızın hayalleri olsun. Çünkü hayalleri olanların gerçekleri vardır. Bunu sağlamak için de çocuklarımızın zihnini açacak,  ufuklarını genişletecek çalışmalara yer vermeliyiz.” dedi.

 

Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmalıyız.

Kitap okumanın ve kitap okuma alışkanlığı kazanmanın çocukların hayal dünyasının şekillenmesine, iletişim kurmadaki başarılarına, kişiliklerinin gelişimine, geleceği inşa etmedeki sağlam adımlarına katkısının son derece fazla olduğuna vurgu yapan Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Çocuklarımızın her anlamdaki gelişimini önemsiyoruz. Bunun için çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak çok önemli. Çocuklarımızın hayallerini, fikirlerini, düşüncelerini, kişiliklerini geliştirecek kitaplar okuması,  ihtiyacımız olan bir neslin yetişmesinde son derece önemlidir.”dedi.

 

Bu özel ve anlamlı günlerinde öğretmenleri okullarında ziyaret eden ve onlarla sıcak bir ortamda sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’a ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya Irmak, Şube Müdürü Hüseyin Yurtoğlu ve  Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil eşlik etti.

 

25-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-2015

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.