ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Size Olabildiğince Yakın Durma Çabasındayım”

Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Size Olabildiğince Yakın Durma Çabasındayım”

 

Okul müdürlerinin mesleki gelişimlerine yeni bir boyut kazandırmak için verilen eğitimin Keçiören ilçesindeki ilk aşaması Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un da katıldığı törenle tamamlandı.

 

Törenin açış konuşmasını yapan Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil okul müdürlerini yetiştirmeye yönelik verilen bu seminerin okul müdürleri için titizlikle çalışılmış, verimli bir çalışma olduğunu ve seminere katılan müdürlerin bu çalışmadan oldukça memnun kaldığını ve faydalandığını dile getirdi.

 

Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, yapılan çalışmalarda işi anlamlı kılabilmenin o işe anlam yükleyebilmenin önemli olduğunu söyledi. Anlamlı kılınamayan çalışmalarda gerçekten istenilen sonucun alınamayacağını;  inanılarak yapılan çalışmalarda hem başarılı olunacağını hem de çalışmalardan verim alınacağını belirtti. Bozkurt: “Önemsediğimiz bu eğitim yönetimi seminerini ilçelerin ve okul müdürlerinin sahiplenmesi bizi ayrıca memnun ediyor. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman tüm ilçe ve okulların yöneticileriyle aynı yolda birlikte yürüyoruz. Bu vesile ile yolculuğumuzda omuz omuza,  işbirliği içinde ve uyumla çalışmayı önemsiyorum. Size olabildiğince yakın durma çabasındayım. ” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Bozkurt iletişimin önemine değinerek iletişimin günümüz dünyasında çok önemli olduğunu, iyi ve başarılı bir yöneticinin de iletişim yönünün güçlü olması gerektiğini vurguladı.

 

İletişim kurulurken dikkat edilmesi gereken yollar olduğunu belirten Bozkurt: “İletişimin öncelikli yolu insanın kendisini çok iyi tanımasından geçer. Kişi eksikliklerini, değerlerini, yeteneklerini kısacası kendisini çok iyi bilmeli ve tanımalıdır. İletişimde birinci kural budur. Bir diğer nokta duygularınıza hakim olabilmenizdir. Kızdığınız ya da sinirlendiğiniz bir anda kendinizi kontrol edebilmeniz ve kendinize hakim olabilmeniz sizin iletişim konusunda sorun yaşamamanıza vesile olacaktır. Önemli olan bir başka unsur da motivasyonunuzu sürekli canlı tutabilmenizdir. Düştüğünüz zaman kalkabiliyor, birilerinin sizi kaldırmasını beklemeden içinizde o motivasyonu tekrar sağlayabiliyorsanız ve ayaklarınızı yere sağlam basabiliyorsanız güçlü insansınız. Hayatta başarıya ve hedeflerine ulaşanlar hep düştüğü zaman ayağa kalkabilenlerdir. İletişimde olmazsa olmaz çok önemli bir unsur da karşınızdaki insanın duygularını okuyabilmektir. Önemli olan, içeriye çaresiz bir veli girdiğinde onun ne yaşadığını ne hissettiğini öngörebilmeniz, duygularını anlayarak derdine derman olabilmeniz ve beklentilerine cevap verebilmenizdir. Son olarak da iletişimin vazgeçilmez kuralı sürdürülebilir ilişkiler kurmaktır.” dedi.

 

Konuşmasının devamında okul müdürlerine; bizlere emanet edilmiş tüm öğrencilerimizi hayata hazırlamak hususunda, sizden yüksek sorumluluk duygusuyla hareket etmenizi istiyorum, dedi. 

 

Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: Size Olabildiğince Yakın Durma Çabasındayım.Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: Size Olabildiğince Yakın Durma Çabasındayım.Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: Size Olabildiğince Yakın Durma Çabasındayım.Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: Size Olabildiğince Yakın Durma Çabasındayım.Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: Size Olabildiğince Yakın Durma Çabasındayım.Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: Size Olabildiğince Yakın Durma Çabasındayım.Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: Size Olabildiğince Yakın Durma Çabasındayım.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.