ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA KOLTUK DEĞİŞİMİ YAPILDI

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA KOLTUK DEĞİŞİMİ YAPILDI

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, TBMM´nin açılışının 99. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çeşitli okullardan gelen öğrencileri makamında kabul etti. 

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut ÖZER, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Abdurrahman TÜLÜCE ve Serkan TOPBAŞ’ın da katıldığı programda Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu MEV Gökkuşağı Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Belinay Ceren ÇOBAN´a devretti.

Konuşmasında, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayramda öğrencilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu vurgulayan Bakan SELÇUK, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün milli iradenin tam bağımsızlığı ve egemenliğimizin sembolü olan Gazi Meclis´imizin kuruluşunun 99´uncu yılındayız. Böyle bir yılda Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin bilimle, teknolojiyle, kitaplarla çok daha donanmış bir gençlikle, çocuklarla dolu dolu olmasını hepimiz arzu ediyoruz. İnanıyoruz ki çocuklarımız bilimde, sanatta, kültürde, sporda ilerledikçe ülkemiz de çok daha büyük bir şekilde gelişmeye devam edecek." 

Bakan SELÇUK, Belinay’a "Sayın Bakanım burada bürokratlarınız oturuyor. Onlara herhangi bir talimatınız olacak mı?" sorusunu yöneltti. Onlardan tek isteğinin mutlu olmaları olduğunu belirten yeni bakan "Bu bayramı biz çocuklara hediye eden ve tüm dünya çocuklarıyla paylaşmamızı sağlayarak bize bu mutluluğu yaşatan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşlarına, bu vatan için canlarını ortaya koyan aziz şehit ve gazilerimize rahmet ve minnetlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı. 

Konuşmanın ardından öğrencilerle fotoğraf çektiren Sayın SELÇUK, onlara içerisinde kitapların olduğu hediyeler verdi.

24-04-201924-04-201924-04-201924-04-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.