ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIMIZDAN TOPRAK DEDE'YE FİDANLARLA VEDA VE VEFA

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIMIZDAN TOPRAK DEDE'YE FİDANLARLA VEDA VE VEFA

 

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, Milli Eğitim ailesi olarak 81 ilimizde yüzer fidanı Toprak Dede'yle aynı gün toprakla buluşturma etkinliğinde Ankara'da Yenimahalle Nermin-Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi'ndeydi. Bu anlamlı etkinlikte Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'a Ankara İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcılarımız Mehmet ÇALIŞKAN, Göktan METO ve Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Yöneticileri de eşlik ettiler. 

Türkiye'de toprağın değeri, erozyonla mücadele ve ağaçlandırma gibi birçok kavramın topluma en doğru şekilde anlatılmasında ve milli varlığımız olan toprağımıza, ormanlarımıza sahip çıkmamız noktasındaki farkındalığımızı artırmada öncü bir rol üstlenen merhum Hayrettin KARACA'ya, Milli Eğitim Bakanlığımızca ülke çapında düzenlenen bu anlamlı ve örnek etkinlikle bir kez daha minnettarlığımızı sunmuş olduk. 

İki gün önce vefat eden "Toprak Dede"ye veda ederken vefamızı da kendisinin toprakla buluştuğu bugün, 81 ilimizle aynı anda Ankara'da da yüz fidanı toprakla buluşturarak gösterdik. Yenimahalle Nermin-Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi'nin bahçesinde öğrencilerimize "Doğa bize emanet ve bütün bu bitkiler bizim arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, yurttaşlarımız. Onlarla beraber yaşıyoruz." diyerek doğanın önemini vurgulayan Selçuk, fidan etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. "Çocuklar, bana yardım edin." diyerek öğrencileri yanına çağıran Selçuk, çam fidesi dikti, öğrenciler fidanları dikerken yardım etti.

Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, diktiği fidana ilk can suyunu verirken basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Bizler can veren bir medeniyetiz, buraya da can vermeye geldik" dedi. Etkinliğe katılan öğrencilerle, velilerle tek tek sohbet eden Bakanımıza fidanların dikimi sırasında Ankara İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcılarımız Mehmet ÇALIŞKAN, Göktan METO, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Yöneticileri, okul yöneticileri ve öğretmenler de eşlik ettiler.

           22-01-202022-01-202022-01-2020

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.