ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK “ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI” PROGRAMI KAPSAMINDA YENİMAHALLE’DEKİ VELİLER VE EĞİTİM MENSUPLARI İLE BULUŞTU

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK “ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI” PROGRAMI KAPSAMINDA YENİMAHALLE’DEKİ VELİLER VE EĞİTİM MENSUPLARI İLE BULUŞTU

      Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un katılımıyla “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” programı 16 Mart Cumartesi günü Tevfik İleri İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı ve Mihvak Başkanı Sayın Sinan AKSU, Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR ve Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Taner KIRBAÇ’ın da hazır bulunduğu toplantıda Bakan SELÇUK öğretmen ve velilere hitap etti.      Programdan önce okul öğrencilerinin hazırladığı el işi sergisini gezen heyet eserlere büyük ilgi gösterdi.

    Programda ilk konuşmayı Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı ve Mihvak Başkanı Sayın Sinan AKSU yaptı. İmam hatiplerin geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında konuşan Sayın AKSU imam hatip mezunlarına seslenerek birlikte çalışılması gerektiğini söyledi.

      Sayın AKSU’dan sonra konuşmasına başlayan Bakan SELÇUK eğitimin önemine dikkat çekti. “Eğitim Türkiye’nin en büyük sorunu değildir, en büyük çözümüdür. Başından beri insanlık tarihinin en önemli dönemi önümüzdeki 20 senedir. Yüksek teknoloji üretimimizin %2’den %20’ye çıkarılması gerek. Bu ancak eğitimle olur.” diyen SELÇUK “Eğitimde zamanın ruhuyla hareket etmek gerekir. Geçmişi, geleceği ve bugünü dengelemeliyiz. Tarım çağını, sanayi çağını gördük. Şu an bilgi çağındayız. İleride tekillik çağı gelecek. Tekillik çağı biyolojik bir vücuda teknolojinin, bilginin, verinin yüklenmesidir.” diyerek teknolojik ilerlemeye hazır olmalıyız vurgusu yaptı.

       Bakan SELÇUK konuşmasında: “Çocuklarımıza her şeyi hazır buldukları bir hayat vermemeliyiz. Çocuklar çalışmalı, uğraşmalı, zorlanmalı, yenilmeli hatta yere düşmeli. Bu sayede ayağa kalkmayı öğreneceklerdir. Çocuklarımızı hayata karşı hazırlıksız yetiştirmemeliyiz.” diyerek velilere uyarılarda bulundu.

       Konuşmanın sonunda Okul Müdürü Kadir ÇIRAKOĞLU tarafından armağan edilen el işi tabloyu Sayın Bakan programa katılan bir veliye hediye etti. Okuldan ayrıldıktan sonra Yaman Dede Orta Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdunu da ziyaret eden Sayın SELÇUK öğrencilerle konuştu ve sorunlarını dinledi.

 

18-03-201918-03-201918-03-201918-03-201918-03-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.