ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK “ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI” PROGRAMI KAPSAMINDA YENİMAHALLE’DEKİ ÖĞRETMENLER VE EĞİTİM MENSUPLARI İLE BULUŞTU

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK “ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI” PROGRAMI KAPSAMINDA YENİMAHALLE’DEKİ ÖĞRETMENLER VE EĞİTİM MENSUPLARI İLE BULUŞTU

       Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK 16 Mart Cumartesi “Ziya Öğretmen Eğitim Buluşmaları” programı kapsamında öğretmenler, okul müdürleri ve diğer eğitim mensupları ile buluştu. Talim Terbiye Kurulu konferans salonunda yapılan toplantıda Talim Terbiye Kurulu Başkanı Sayın Alpaslan DURMUŞ, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcımız Abdurrahman Tülüce ve Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Taner KIRBAÇ da hazır bulundular.

 

      Program Yenimahalle’de görev yapan müzik öğretmenlerinin sergilediği müzik dinletisi ile başladı. Öğretmenlerden sonra programda konuşan Sayın SELÇUK “Çocukların önüne sınırlar koyuyoruz. Mantalitemizde bir sorun var. Dünyanın gidişatına bakıp bir şeyler yapmalıyız. Çocukları sınavlarla, sorularla bunaltıyoruz ve odalarına kapatıyoruz. Çıktıklarında dünyayı tanımıyorlar, bilmiyorlar. Bu kötülüğü onlara yapmamalıyız. Şimdiye kadar ne yaptıysak bunu yapmamalıyız” diyerek eğitimde değişimin başladığını vurguladı.

 

       Bakan SELÇUK temel problemimizin eğitim olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Sınava mecbur kalmak büyük bir sorun. Okullar arasındaki imkân ve öğrenme farkları çok yüksek. Avrupa’da %10 olan okullar arası fark Türkiye’de %60’ı geçiyor. Şu anda yapılması gereken şey en alttaki okulla en üstteki okul arasındaki adaleti sağlamaktır. Bunun için ölçme merkezleri kurduk. Artık nereye ne yapsak diye düşünmeyeceğiz. Veriye, bilgiye göre gerekeni yapacağız. Bir çocuğu sınavlara mecbur etmeyeceğiz. Çocuk hem öğrenim görmeli hem hayata hazır olmalı.”

 

Konuşmasında çözümün ani olmayacağını söyleyen Bakan SELÇUK “Bu işin çözüm yolu ani çözüm değildir. Ani çözerseniz eğitim sistemimizin ve kalitesinin şimdikinden farkı olmaz. Bize gerçekçi ve akılcı bir çözüm lazım. Bu da biraz zaman alacak. Oturup en ince ayrıntısına kadar hesapladık, planladığımız takvim 3 sene. Bunu hep birlikte başaracağız. Doğmamış çocuklar için yatırımlar yapacağız ve bu topraklarda onurla, gururla ve şerefle ayakta duracağız.” dedi.

18-03-201918-03-201918-03-2019

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.