ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA TÖRENİ’NE KATILDI

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA TÖRENİ’NE KATILDI

     Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdürlüğümüzce Altındağ Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi´nde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni´ne katıldılar.

     Törende, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından şehitler için Kur´an-ı Kerim okundu, ayrıca Ziya Selçuk´un kaleme alıp seslendirdiği 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi mesajı izletildi.

      Programda konuşan Bakan SELÇUK, aziz Türk milletinin ilelebet var olacağını tüm dünyaya tekrar gösteren, Türk milletinin en büyük kurtuluş destanlarından birini yazan, dünya tarihindeki en gerçek ve en şerefli kahramanları, "kınalı kuzuları" yâd etmek üzere bir araya geldiklerini ifade etti.

“ÇANAKKALE BİR MİLLETİN BAĞIMSIZLIK GÜNÜDÜR”

       Bakan SELÇUK: "Bugün, tarih sahnesine çıktığı günden beri tüm coğrafyalarda merhameti ve adaleti ile nam salmış bir milletin bağımsızlık günü aslında. Bugün vatan ve millet sevgisi ile taçlandırılmış, tarihe kök salmış bir milletin yazdığı destanı dinleme günü. Bugün hak ile batıl çatışmasında hakkın kazandığı bir gün, bugün büyük bir aşkın yürekten yaşandığı bir gün. Son olarak 15 Temmuz´da bir daha görülen bu necip milletteki diriliş ruhunun, her daim canlı kalacağını, var olacağını, bu zafer bize abidevi olarak gösteriyor, onun bir sembolü. Çanakkale ruhu ile kendimize şekil verdikçe Türk milleti, devletiyle ilelebet payidar kalmaya devam edecektir. Bizler de gelecek nesillere bu kutsal emaneti en güzel şekilde vermek için elimizden gelen gayreti fazlasıyla göstereceğiz. Unutmayalım ki hepimizin omuzlarında sorumluluk var ve bu sorumluluk özellikle öğretmenler olarak bizlerde var. Bu sorumlulukla ilgili en büyük ışığı, en büyük gayreti de çocuklarımızda görmek istiyoruz." dedi.

“ÇANAKKALE BEDRİN ASLANLARININ KÜKREDİĞİ ATEŞTEN BİR İMTİHANDIR.”

     Programda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR ise: “Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyor, Yüce Allahtan rahmet diliyorum.” dedi.

       Çanakkale’nin şehit kanlarıyla yazılmış bir destan olduğunu ifade eden AKPINAR: “Mukaddes vatan toprakları için canlarını gözünü kırpmadan vererek; bir ulusun kaderini değiştiren vatanımızı, istiklâlimizi, sarsılmaz imanları ve eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır.

        Aziz şehitlerimizin kanlarıyla yazılmış bu destan Mehmet Akif’in ifadesiyle Bedrin aslanlarının kükrediği ateşten bir imtihandır.

    Vatanın bütünlüğü, ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk milletinin neleri başarabileceğinin kanıtı ve asla boyunduruk altına alınamayacağının en güzel sembolüdür.

        Yüce milletimiz, topraklarını esaret altına almak isteyenlere göğsünü siper ederek zaferini tüm dünyaya ilan etmiştir.” şeklinde konuştu.

       Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları ile Müdürlüğümüz Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin de hazır bulunduğu programda, Bakan SELÇUK  “18 Mart Şehitler Günü" konusuyla ortaokul öğrencileri arasında şiir, lise öğrencileri arasında resim alanında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

       Tören, "Şehitlerimizi Anıyoruz" temalı türkü dinletisi, Altındağ Mehmet Ali Hasan Coşkun Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı "Çanakkale Geçilmez" oratoryosunun sahnelenmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

18-03-201918-03-201918-03-201918-03-201918-03-201918-03-201918-03-201918-03-201918-03-2019

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.