ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMININ İLK DERSİNİ VERDİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMININ İLK DERSİNİ VERDİ

           Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un Pursaklar Fen Lisesinde verdiği mesleki çalışma programının ilk dersine Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR da katıldı.

         Bakanımızın bir milyon öğretmene seslendiği derse, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr.Adnan BOYACI, Pursaklar Kaymakamı Sayın Mehmet YILDIZ, Pursaklar Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul ÇETİN, Müdür Yardımcılarımız Abdurrahman TÜLÜCE, Göktan METO, Mehmet ÇALIŞKAN, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILIÇGİL, okul yöneticileri ve öğretmenler dinleyici olarak katıldılar.

         Bakanımız Pursaklar Fen Lisesindeki dersinden önce Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüzün hizmet içi eğitimi kapsamında EBA üzerinden 1 milyon öğretmene seslendi. Bu eğitimlere öğretmenlerin erişimi ile ilgili yaşanan aksaklıkları ortadan kaldırmak için çok önemsediği bir projenin müjdesini vermek istediğini belirten Bakan SELÇUK, şöyle konuştu: "Türkiye'nin 957 ilçesine öğretmen destek noktaları açıyoruz. Şu an tasarım aşamasındayız ve en kısa zamanda her ilçede yapılanmamızı tamamlayacağız. Bu öğretmenlerimiz için bir nevi ayağını eğitim fakültesinden kesmemek demek, bir nevi lisansüstü çalışma demek, öğretirken öğrenmeye devam etmek, gelişimini düzenli ve sistematik olarak devam ettirmek, durmadan öğrenmek demek. Bir öğretmenin mesleğe başladığı günden emekliliğine kadar geçen sürede eğitimde, dünyada, teknolojide meydana gelen değişiklikleri göz önüne alırsak eğer asla başladığımız yerde bitirmediğimizi bu sürecin öğretmenlerimiz için büyük bir eğitim ve yenilenme gerektirdiğini kabul ederiz. Öğretmen eğitimlerini, meselenin bütününe bakıldığında çok büyük bir dilim olarak görüyorum."

         Bu sürecin bir parçası olarak EBA'yı yenilediklerini, zenginleştirdiklerini, Öğretmen Kitaplığı Projesi'ni hayata geçirdiklerini dile getiren Sayın SELÇUK, öğretmenler için eğitimin güncel konularını içeren "Ya da" isimli dergi hazırladıklarını aktardı.

         Yeni öğretmen önlüklerinin pilot uygulamasının başlatıldığını, öğretmen odalarının yeniden tasarlandığını, imkanlar dahilinde her okulda tadilat yapılması için çalışma yürütüldüğünü anlatan Bakan SELÇUK, ayrıca "ogretmen.meb.gov.tr" adresiyle yeni bir web sayfasının hazırlandığını anlatırken: "Eğitimi, küçük küçük pek çok parçanın bir araya gelmesiyle oluşan büyük bir yapboz gibi görüyoruz." diyen Selçuk, şunları kaydetti: "Ben parçaların hepsini tek tek biliyorum ve bir yıldır da uygun parçaları uygun yerlere koymak için çalışıyoruz. Resim tamamlanmadı ama belirdi. Hepimizin hayali güçlü bir Türkiye, güçlü bir gelecek. Güçlü bir geleceği tesis edebilmek için tek bir şeye ihtiyacımız var, güçlü öğretmenler. Ben sizlerin yürek gücüne sonsuz inanıyorum, öyle olmasa zaten en başında bu mesleğe talip olmazdınız. Ama bizim eğitim yönüyle, bakış açısıyla, vizyonuyla mesleki gelişimiyle güçlü öğretmenlere ihtiyacımız var. Bu bir maratona hazırlanmak bizim için. Bugün maraton koşucusu oluyorum deyip yarın koşmaya başlayamazsınız. Önce adım adım yürüyüş, sonra hızlı hızlı adımlar sonra da tempolu koşu sonra maraton. Bu yılı hızlı adımlar yılı olarak görüyorum hepimiz için. Siz hızlı hızlı yürümeye devam edin, önümüzde dinleneceğimiz günler var, koşacağımız günler geliyor, daha da hızlı koşacağımız günler var. Güçlü gelecek istiyorsak eğer, güçlü gelecek sizin omuzlarınızda." dedi.

18-11-201918-11-201918-11-201918-11-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.