ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya Geldi

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Yenimahalle Ümit Kaplan Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi´ni ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, iş atölyelerini gezerek öğrencilerden yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 

Eğitim Merkezine gelişinde yönetici, öğretmen ve öğrenciler tarafından karşılanan Sayın Bakan’a Kübra Şahin isimli öğrenci çiçek takdim etti. Sayın Bakanımız ziyareti boyunca bütün öğrencilerle yakından ilgilendi; çalışmaları hakkında öğrenciler ve öğretmenlerinden bilgi aldı. Bir ara baskı atölyesinde öğrencilerin çalışmasına eşlik ederek çizimini kendisinin yaptığı karikatürünün baskısını yaptı.

 

Merkezde eşantiyon ürünlerin üretildiğini, kamu kuruluşları ile özel kuruluşların, derneklerin ve vakıfların tanıtım malzemelerini; yılbaşında dağıtılacak hediyelik eşyalarını buradan sipariş verebileceğini söyledi. Sayın Bakanımız, ortada ciddi bir reklam ve tanıtım sorunu olduğunu; bu konuda çalışma yapılması gerektiğini vurguladı.

 

Sayın Bakan Avcı: “Milli Eğitim Bakanlığı olarak tek kullanımlık terlik, kurşun kalem ve şişelerden ilk siparişimizi verdik. Çocukların ürettiği kaliteli nitelikli ürünleri oteller alabilirler." dedi.

 

Ümit Kaplan Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi´nde Bakanlık yetkilileri ve öğretmenlerle yaptığı toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Sayın Bakan, Ümit Kaplan´ın Van depreminde kaybettikleri bir öğretmen olduğunu hatırlatarak, bütün şehit öğretmenlere rahmet diledi.

 

Konuşmasında: “Engelli eğitimi konusunda toplumun duyarlılığını artırılması ve merkezin tanınması için bu ziyareti yaptık. Her bireyin temel hak ve özgürlüklere eşit erişim hakkının sağlanması, özel eğitim ihtiyacı olan bütün bireylerin eğitim hakkının güvence altına alınması Türkiye Cumhuriyeti devletinin temel ilkelerinden biridir.” dedi.

 

Sayın Bakanımız, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin öncelikli olarak normal gelişim gösteren yaşıtlarıyla aynı okullarda eğitim gördüğünü söyledi. Bunun yanında kaynaştırma eğitimine dâhil olamayan öğrenciler için de özel eğitim okullarının bulunduğunu dile getirdi.

 

Bazı öğrencilerin sağlık problemi nedeniyle örgün öğretim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumda olduklarını belirtti. Bu öğrencilere hastanelerde ve evlerinde eğitim hizmeti verdiklerini sözlerine ekledi.

 

Özel eğitim alanında son yıllarda Bakanlığımızın yürütmekte olduğu başarılı çalışmalar hakkında bilgi veren Sayın Nabi Avcı, teknolojinin bütün imkânlarını özel eğitime muhtaç öğrenciler için de seferber ettiklerini söyledi. Bu amaçla Bakanlık olarak onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni içerikler hazırlattıklarını söyledi.

 

Merkezde eğitim gören öğrenciler, kendi hazırladıkları ve üzerinde Sayın Bakanımızın karikatürünün bulunduğu, özel baskılı kupa, kalem ve çantalardan hediye ettiler.

 

Bu özel günde yapılan anlamlı ziyarette, Bakanlık üst düzey bürokratlarının yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bayram Güleç, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube müdürleri ile Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar da Sayın Bakanımıza eşlik ettiler.

 

Ümit Kaplan Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi ziyaretinin ardından İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bayram Güleç ile beraberindekiler İller Bankası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi’nde Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinliğe katıldılar. Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin hazırladıkları ve yeteneklerini sergiledikleri programı öğrenci velileri ve okul çalışanlarıyla beraber izlediler. 

 

Programa Milli Eğitim Müdür Vekili Bayram Güleç’in yanı sıra Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Cemal Büyüker, M. Tayyip Kahyaoğlu, Murat Sertsöz; Şube Müdürleri Ömer Özen, Yalçın Zerdali ile Özel Kalem Müdürü Ömer Faruk Dosdoğru da katıldı. 

 

 

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya Geldi
Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya GeldiMilli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, Engellerin Azim ve Gayretle Aşılabileceğini Kanıtlayan Gençlerle Bir Araya Geldi

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.