ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini Paylaştı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini Paylaştı

 

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, 2014- 2015 Eğitim Öğretim Yılı 1. Yarıyıl sonu karne dağıtımı için Kızılcahamam’da iki ayrı okulda düzenlenen törene katıldı. 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un da aralarında bulunduğu kalabalık bir heyet tarafından karşılanan Bakan Avcı, Kızılcahamam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Törende yaptığı konuşmada Kızılcahamam’daki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne özellikle geldiklerini belirterek, “Buraya gelişimiz Bakanlığımızın ve hükümetimizin mesleki teknik eğitime ne kadar çok önem verdiğinin göstergesidir.” dedi. 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı açılışını da bu nedenle bir meslek lisesinde yaptıklarını da vurguladı.

 

Avcı, bugün resmi açılışını yaptığı, üç boyutlu gerçeklikle kalıcı bir öğrenme sağlamak ve ders ortamında anlatılması mümkün olmayan konuların anlatılmasını sağlamak amacıyla kurulan 3D ( 3 Boyutlu) İnteraktif Eğitim Laboratuvarı’nda düzenlenen tanıtım dersine katıldı. Ayrıca iki Avrupa ülkesiyle birlikte yürütülen böylesine önemli bir projenin koordinatörlüğünün Türkiye’deki bir meslek lisesi tarafından yapılıyor olmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

 

Bakan Avcı’nın konuşmasındaki en dikkat çeken sözleri ise velilere tavsiye niteliğinde söylediği “Hepimiz kendi öğrenciliğimizden de biliyoruz, eğer 100 üzerinden not veriliyorsa 50 ve üzerindeki notları öğrenciler alırlar, 50’nin altındaki notları öğretmenler verirler. Dolayısıyla velilerimizin, çocuklarımızın karnelerine bakarken bu gerçeği kendi çocukluklarında, kendi öğrenciliklerinde yaşadıkları bu gerçeği bir kere daha hatırlamalarında fayda var. Bu karneler, bu notlar sadece çocuklarımızın notları değil hepimizin notlarıdır.” sözleri oldu.

 

Avcı’nın “Bir yarıyıl boyunca çok yoruldular, çalıştılar ve dinlenmeyi hak ettiler. Öğretmenlerimize öncelikle dinlenmelerini tavsiye ediyorum. Çocuklarımıza da fırsat buldukça dinlenmelerini, eğlenmelerini ara sıra da anne babalarının gözüne girmek için ders çalışıyor gibi yapmalarını tavsiye ediyorum.” sözleri büyük alkış aldı, gülüşmelere neden oldu.

 

Törende TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler de bir konuşma yaparak Bakan Avcı’ya ve milli eğitim camiasına karne töreni ve açılış nedeniyle Kızılcahamam’a gelmelerinden dolayı teşekkür etti. Törenin ardından Avcı öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle bir süre sohbet etti. Sınıflara geçen Bakan Avcı ve Milli Eğitim Müdürü Bozkurt öğrencilere karnelerini verdi.

 

Milli Eğitim Bakanı ve İl Milli Eğitim Müdürü daha sonra kendilerini sabırsızlıkla bekleyen miniklerin karnelerini dağıtmak üzere Çağatay İlkokulu’na geçti. Coşkuyla karşılanan Bakan ve beraberindekiler, öğrencilerle çok eğlenceli ve keyifli zaman geçirdi.  Avcı,  Bozkurt karneleriyle birlikte öğrencilere kırtasiye seti de hediye etti. Nabi Avcı, çıkışta basın mensuplarının eğitim ve gündemle ilgili sorularını cevapladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un refakat ettiği karne dağıtımı ve açılış törenlerine Ankara Milletvekili Emrullah İşler’in yanı sıra Bakanlık protokolünden Müsteşar Yusuf Tekin, Müsteşar Yardımcıları Salih Çelik, Ömer Açıkgöz; Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yıldırım katıldı. Çok sayıda davetli ve öğrenci velisinin de katıldığı törenlerde Ankara Vali Yardımcısı S. Hurrem Aksoy, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhittin Güney; İl MEM Müdür Yardımcıları, İlçe MEM Burhan Aycan ve şube müdürleri de hazır bulundular.

 

MEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini PaylaştıMEB Nabi Avcı Kızılcahamamlı Öğrencilerin Karne Sevincini Paylaştı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.