ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Çocuklar İle Birlikte Anıtkabir’de

Millî Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında geleceğimizin sahibi olan ocuklarla birlikte Anıtkabir´i ziyaret etti.
Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Çocuklar İle Birlikte Anıtkabir’de

Anıtkabir’de düzenlenen törende, Millî Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’a, 6000 öğrenci eşlik etti. Arslanlı Yol’da oluşturulan kortej eşliğinde yürüyen Bakan Yılmaz ve beraberindeki heyet, mozoleye çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çocuklarla hatıra fotoğrafları çektiren Bakan Yılmaz, Misak-ı Millî Kulesi’ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Bakan Yılmaz, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 97. kuruluş yıldönümünü kutlamak ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu paylaşmak üzere çocuklarla birlikte huzurunuzdayız. Bugünün çocuklarının yarınlarımızı inşa edecek nesillerimiz olduğu bilinciyle geleceğimiz olan evlatlarımızı milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerlere açık, çağına yön verecek bilgi ve beceriye sahip, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çocuklara armağan ettiğiniz ve hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete verildiği bu anlamlı günü milletçe büyük bir gururla kutluyoruz. Ülkemizin millî egemenliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve temsil ettiği tüm değerlerini nesilden nesile gururla aktaracağız. Ruhun şad olsun.”

25-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-2017

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.