ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE; EĞİTİM, İSTİHDAM VE ÜRETİM İLİŞKİSİ GÜÇLENDİRİLECEK

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE; EĞİTİM, İSTİHDAM VE ÜRETİM İLİŞKİSİ GÜÇLENDİRİLECEK

         Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut ÖZER, Başkent Organize Sanayi Bölgesini ve bölgedeki mesleki ve teknik eğitim kurumlarını ziyaret etti.

Mesleki ve Eğitim Genel Müdürü Sayın Kemal Varın NUMANOĞLU, Ankara Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcımız Sayın Bedri EKŞİ, Başkent OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şadi TÜRK, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Adem SOLMAZ'ın da eşlik ettiği ziyarette Sayın ÖZER okulların son durumu, ihtiyaçları ve yapılan son düzenlemeler hakkında bilgiler aldı.

         Bakan Yardımcımız Sayın ÖZER, ziyaretin ardından düzenlenen toplantıda, Türkiye´de mesleki ve teknik eğitimin mevcut durumu, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde mesleki eğitimde yapılan düzenlemeler ve başlatılan yeni projeler hakkında bilgiler verdi. Ana gündemin eğitim, istihdam, üretim ilişkisinin güçlendirilmesi ve mevcut OSB mesleki ve teknik eğitim kurumlarının sayılarının artırılmasının olduğu toplantıda, 2023 Vizyon Belgesi kapsamında mezunlara istihdamda öncelik verilmesi, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının mesleki ve teknik eğitim kurumlarına sağladığı katkılara destek olunması ve patent düşüncesinin yaygınlaştırılması da görüşülen konular arasındaydı.

07-10-201907-10-201907-10-201907-10-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.