ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"MESLEKİ EĞİTİMDE 1000 OKUL" PROJE TOPLANTISI YAPILDI

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcımız Bedri EKŞİ ve okul müdürleriyle Bakanlığımızca hayata geçirilen "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" hakkında online toplantı yaptı. 


          23 Eğitim Vizyonu'nun önemli adımlarından biri olan ve son iki yılda eğitim-ekonomi-istihdam bakış açısıyla yeniden yapılandırılarak kısa zamanda büyük yeniliklerle ayağa kaldırılan meslek liselerinde şimdi de "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" adıyla yeni bir proje hayata geçiriliyor. Proje ile çeşitli açılardan dezavantajlı olan mesleki ve teknik eğitim liselerinin çok yönlü olarak desteklenmesi hedefleniyor. Proje ile 1000 mesleki ve teknik Anadolu lisesine, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar çok sayıda alanda destek sağlanacak. Böylece, 2023 Eğitim Vizyonu'nun ana hedeflerinden biri olan okullar arası başarı farklarının azaltılmasına yönelik bir adım daha atılmış olacak.

          Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR bu kapsamda okul müdürleri ile online toplantı yaparak "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" ile ilgili bilgiler verdi. İşlenmesi gereken süreç ve atılacak adımlardan bahseden Müdürümüz eğitim eşitliğinin önemine değindi. Toplantıda okullarımızda bu proje kapsamında nelerin yapılabileceği tespit edilerek bu yönde çalışmalar yapılması istendi.23-10-202023-10-2020

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.