ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Tanıtımı Fuarlarının İlki Yenimahalle’de Yapıldı

Meslek Tanıtımı Fuarlarının İlki Yenimahalle’de Yapıldı


Ankara Millî Eğitim Müdürlüğünce 25 ilçemizde organize edilen Mesleki Tanıtım ve Yöneltme “Meslek Tanıtımı Fuarlarının” ilki Batıkent Şevket Evliyagil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Yenimahalle ilçesinde bulunan 15 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 31 alanda 93 dalı tanıtımıyla başladı.


Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halk oyunları ekiplerinin renk kattığı Meslek Tanıtımı Fuarına Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar, Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi Karabacak, Yenimahalle İlçe Millî Eğitim Müdürü Seyit Ahmet Kayhan, davetliler ve öğrenciler katıldı.


Meslek Tanıtım Fuarının açılışında konuşan Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar, öğrencilerin meslek seçiminde doğru tercihlerde bulunabilmesi için Meslek Tanıtım Fuarının  çok önemli olduğunu ancak mesleki yönlendirmede öğrencinin aile veya çevre tarafından zorlanmaması gerektiğini belirterek her mesleğin aslında en iyi meslek olduğunu önemli olanın meslek seçerken ilgi alanına, yeteneğe dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak fuarın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.


Meslekî ve Teknik Eğitimde öğrencilerimizin sektörün talepleri doğrultusunda ve onların ihtiyaçlarına cevap verecek donanımda elemanlar olarak yetişmesi için çalışmalarını yürüttüklerini belirten Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ise: “İnsana ve insanlığa hizmet için çalışılan her alanda teknik becerisi yüksek elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bilişim ve iletişim teknolojilerinin baş döndürücü hızla geliştiği; her alanda üretimi artırmak için rekabetin ileri boyutlara ulaştığı günümüzde insanların ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumun kalkınması için teknik donanıma sahip elemanlar büyük rol oynamaktadır. Toplumun değişime ayak uydurabilmesi, çeşitlenen ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için her kademede nitelikli çeşitli meslek erbabının yetiştirilmesi gerekmektedir. Millî Eğitim olarak çırak eğitiminden örgün meslekî eğitim ve halk eğitimine kadar insanımıza ihtiyaç duyduğu, hak ettiği eğitimi vermeye çalışıyoruz.” dedi.


Ankara’da meslekî eğitimin şu anda geldiği noktanın gurur verici olduğunu ifade eden Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Ankara’daki meslekî ve teknik eğitim veren okullarımız son yıllarda hazırladıkları yerel, ulusal ve uluslararası projelerle adından sık sık söz ettirmektedir. Şu anda kendi elektriğini üreten, üç boyutlu teknolojiyi eğitimde kullanabilecek projeleri geliştiren, insan hayatını kolaylaştıracak mikro teknolojileri geliştiren, dünyaya örnek olacak öncü projeler yapan, Avrupa’da ses getirecek projeler üreten okullarımız ve öğrencilerimiz var. Bunlarla gurur duymakla beraber bu öğrencilerimizin sayılarını artırma kararlılığında olduğumuzu da vurgulamak isterim.”dedi.


Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt konuşmasının sonunda engelleri aşabilecek kararlılıkta, yenilikleri takip eden, örnek- model oluşturacak projeler üretebilecek potansiyele sahip bireyler yetiştirmeye gayret ettiklerini,  öğretmen ve öğrencilerimize daha iyi imkânlar sunarak eğitim ve üretim kalitesini daha üst noktalara taşımaya çalıştıklarını, meslekî eğitimdeki olumlu her adımı, geleceği kurmak adına elde edilmiş başarı olarak gördüklerini söyledi.


Konuşmaların ardından protokol üyeleri okulların açtıkları stantları tek tek gezerek alan ve dalların faaliyetleriyle ilgili bilgiler aldılar ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

05-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.