ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak ve Gölbaşı’ndaki Okul Müdürlerinin Mesleki Gelişim Eğitimi Çalışmaları Sona Erdi

Mamak ve Gölbaşı’ndaki Okul Müdürlerinin Mesleki Gelişim Eğitimi Çalışmaları Sona Erdi

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlerinin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği ve üç aşamada gerçekleştirilecek olan eğitim seminerleri devam ediyor.

 

Eğitimin Mamak ve Gölbaşı ilçelerindeki ilk aşaması Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un da katıldığı kapanış töreniyle tamamlandı. Bozkurt, Mamak Çağrıbey Anadolu Lisesi’deki törende, açılışına katılamadığı programın kapanışında da olsa yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi; düzenlenen bu eğitim çalışmasının gerekçesini anlattı. “ Biz arkadaşlarımızın karşılaşabileceği yönetsel sorunlarla başa çıkmasını sağlayacak ve lider yönetici olmasına yardımcı olacak bir eğitimden geçmesinin yerinde olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle vakit kaybetmeden eğitimlerini alsınlar, bilgilerini güncellesinler, mevzuat ve uygulamadaki yeniliklerden haberdar olsunlar istedik.” dedi.

 

Erol Bozkurt, Müdürlük olarak otuz saatlik bir program planladıklarını ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın çalışmayı Türkiye geneline yaymayı ve doksan saate çıkarmayı uygun gördüğünü sözlerine ekledi. Eğitimin ikinci ve üçüncü aşamasının ilerleyen zamanlarda yapılacak ihtiyaç analizi doğrultusunda düzenleneceğini sözlerine ekledi ve  konuşmasını “Böyle bir çalışmayla Bakanlığımıza ilham kaynağı olmaktan ve eğitimin 81 ile yayılmış olmasından da mutluluk duyduğumuzu ifade etmeliyim.”diyerek sürdürdü.

 

Gölbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen kapanış töreninde de okul müdürlerine seslenen Bozkurt, okulun bütün yükünü sırtında hisseden müdürlerden verim alınamayacağını; kendisi mutlu olmayan yöneticinin ekibini ve kurumunu da mutlu edemeyeceğini vurguladı. Bozkurt:  “ Ben sizlerle aynı ekibin üyesi olmaktan, sizinle çalışmaktan dolayı çok mutluyum. Çünkü sizin çok iyi bir takım arkadaşı olduğunuzu biliyorum. Bizim görevimiz sizin önünüzdeki engelleri kaldırmaktır; siz de birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızın, öğretmenlerinizin işlerini kolaylaştırmalısınız. Zaten hep belirttiğim bir şey var, biz yöneticilerin tek ve asli görevi sınıftaki öğretmenimizin işini kolaylaştırmaktır.”diye sözlerine devam etti.

 

Bozkurt; her iki törende de eğitim seminerlerindeki desteklerinden dolayı Ankara, Gazi ve Hacettepe Üniversitelerinin öğretim üyelerine, Maarif Müfettişlerine ve İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki mesai arkadaşlarına teşekkür etti. Böyle bir ekiple çalışmaktan duyduğu memnuniyeti bir kez daha ifade ederek konuşmasını tamamladı. Törenler katılımcılara sertifikalarının takdim edilmesiyle sona erdi.

 

Mamak ve Gölbaşındaki Okul Müdürlerinin Mesleki Gelişim Eğitimi Çalışmaları Sona ErdiMamak ve Gölbaşındaki Okul Müdürlerinin Mesleki Gelişim Eğitimi Çalışmaları Sona ErdiMamak ve Gölbaşındaki Okul Müdürlerinin Mesleki Gelişim Eğitimi Çalışmaları Sona ErdiMamak ve Gölbaşındaki Okul Müdürlerinin Mesleki Gelişim Eğitimi Çalışmaları Sona ErdiMamak ve Gölbaşındaki Okul Müdürlerinin Mesleki Gelişim Eğitimi Çalışmaları Sona ErdiMamak ve Gölbaşındaki Okul Müdürlerinin Mesleki Gelişim Eğitimi Çalışmaları Sona ErdiMamak ve Gölbaşındaki Okul Müdürlerinin Mesleki Gelişim Eğitimi Çalışmaları Sona ErdiMamak ve Gölbaşındaki Okul Müdürlerinin Mesleki Gelişim Eğitimi Çalışmaları Sona Erdi

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.