ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Maarif Müfettişleri Sene Başı Toplantısı Yapıldı

Maarif Müfettişleri Sene Başı Toplantısı Yapıldı

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanlığının 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Toplantısı, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapıldı.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Mehmet Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile Maarif Müfettişleri katıldı.

 

Müfettişliğin rehberlik ve önderlik etmek olduğunu ayrıca adalet dağıtmak zorunda olan bir müessese olduklarını vurgulayan Maarif Müfettişleri Başkanı Mehmet Öztürk: “ Ankara’da daha önce uygulamaya başladığımız ancak geliştirilmesi gereken e-Denetim sistemi Türkiye’de ilk kez bu yıl uygulanacak. Bu sayede ilk-orta-lise ve dengi okulların denetiminde kolaylıklar olacak.” dedi.

 

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı hazırlıklarıyla konuşmasına başlayan Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, yaz döneminde gerek fiziki mekan tamirat ve tadilatlarını gerekse donanımsal eksiklerini gidermeye çalıştıklarını, Büyükşehir Belediyesi ve yerel belediyelerin de tamirat ve tadilat işlerinde yardımcı olduklarını belirtti.

 

69 okul açtıklarını 192 okulun da ihalesinin yapıldığını ve inşaatının devam ettiğini belirten  Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “ Hedeflerimizi gerçekleştirirsek önümüzdeki süreçte yapacağımız dersliklerle Ankara’da bulunan bütün okullarımızı normal eğitime döndüreceğiz ve derslik başına 24 öğrenci ortalamasını yakalayacağız.”dedi.

 

Üniversite mezunu veli oranının en çok Ankara’da bulunduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Okul-öğrenci-veli üçgeninde velilerin etkisi çok önemli. İşimize, emeğimize, alın terimize sahip çıkmak istiyoruz. Velilerimiz de bundan sonraki süreçte Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına sahip çıkarak ve buraların etkin şekilde kullanılmasını sağlayarak gerçek başarının sahibi okullarımızın değerinin ortaya çıkmasına yardımcı olacaklardır.”dedi.

 

Uyuşturucu ve zararlı tüm maddelerle mücadelede Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde rehber öğretmenlerinin de eğitim aldığı ve eğitim verdiği; velilerin bilinçlendirdiği eğitim seminerlerine devam edileceğini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, okulların ve çevresinin güvenliğini çok önemsediklerini bunun için Ankara Emniyet Müdürlüğü ile bir protokol imzaladıklarını belirtti.

 

Ankara’da 13 milyon 300 bin ders kitabının dağıtıldığını, 10 bin 200 öğrencinin servislerle taşındığını ve 10 bin 500 civarında kaynaştırma öğrencisinin bulunduğunu ve bu öğrenciler için sosyal, kültürel ve sportif başarının önünü açacak takviye kursları gibi kurslar açmayı istediklerini belirten ve Ankara gibi zor bir yerde eğitimi dizayn etmeye çalışan güzel bir ekiple beraber çalışmaktan mutluluk ve onur duyduğunu ifade eden Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Ankara’daki çocuklarımızın bu iklimi soluyabilen, bu toprakların çocukları olabilmelerini temin etmek adına; kendine güveni yüksek, donanımlı, çağdaş bir anlayış içerisinde dünya ile rekabet edebilecek güce sahip bir ekip oluşturmanın çabası içindeyiz.”dedi.

 

Değişen ve öğrenen bir ekip olduklarını, müfettişlerin katkılarından mutlu olacaklarını ve varsa hataların ve eksiklerin giderilmesi için çalışacaklarını dile getiren Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “Hata yapıldıktan sonra hatayı tespit eden, sonucunda hatayı cezalandıran, sonuç odaklı bir teftiş sistemi yerine; hata yapmamayı temin eden, herkesin yönetme becerilerini üst seviyeye çıkaran, önleyici rehberlik anlayışının hakim olduğu bir teftiş sistemi uygulanmalıdır.” dedi.

 

Okul müdürlerini yetiştirmek,  onların okullarını iyi yönetebilmelerini temin edebilmek için müfettişlerden merhametli, şefkatli bir biçimde onların eğitimleriyle ilgilenmelerini isteyen Ankara Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, yeni dönem için Maarif Müfettişlerine başarılar dileyerek konuşmasına son verdi.

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.