ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"KORONAVİRÜS"LE MÜCADELE İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Koronavirüsle mücadele kapsamında okullarımızda alınacak önlemlerle ilgili olarak Yenimahalle Mehmet Rüştü UZEL Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.


İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR'ın başkanlığındaki toplantıda, Şube Müdürümüz Sayın Müberra ÖZYILMAZ, okul sağlığından sorumlu ilçe şube müdürleri ve okul sağlığı komisyonlarına açıklamalarda bulundular. İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Kerime ALTUNAY ve Tıbbi Teknolog Hasan Hüseyin ZORGÜL de Covid-19'dan korunma ve yayılmasını önleme, okuldaki hijyen uygulamaları hakkında birer sunum gerçekleştirdiler.

Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR yaptığı açıklamalarda, Bakanlığımızda, koronavirüs tehdidine karşı okullardaki hijyen çalışmalarının daha etkin ve kapsamlı bir program çerçevesinde eş zamanlı olarak gerçekleştirileceğini, okullarda el temasının olduğu bütün alanlarda eğitim dışındaki saatlerde dezenfektasyon çalışmalarının yapılacağını vurguladı.

            Konuşmasının devamında okulların dezenfektasyonu için gerekli olan hijyen solüsyonu ihtiyacının öncelikli olarak Mehmet Rüştü UZEL Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden karşılanmasının planlandığını belirtti.

            Müdürümüzün açıklamalarının ardından İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Kerime ALTUNAY ve Tıbbi Teknolog Hasan Hüseyin ZORGÜL de koronavirüsten korunma ve yayılmasını önleme, okuldaki hijyen uygulamaları hakkında birer sunum gerçekleştirdiler ve katılımcıların konuyla ilgili sorularını yanıtladılar.

            Müdürümüzün okullar ve ilçelerde aynı içerikli toplantıların gün içinde acilen yapılması, bakanlıktan gelen afiş ve bilgilendirmelerin öğrenci, öğretmen ve velilerle paylaşılması; ayrıca dezenfekte edilen okul sayılarının günlük olarak müdürlüğümüze bildirilmesi hakkında verdiği talimalar ile toplantı sonlandırıldı.

11-03-202011-03-2020

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.