ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Yıl Sonu Sergisi

Keçiören Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu yıl sonu sergisinin açılışı büyük bir katılımla yapıldı.
Keçiören Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Yıl Sonu Sergisi

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim, Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel, Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, Yükseköğretim ve Yurtdışı Genel Müdürü Bülent Çiftci, Ankara Milli Eğitim Müdürü M. Tayyip Kahyaoğlu, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda davetlinin katıldığı program minik öğrencilerin Kafkas yöresi oyunları ile başladı.

Hayat boyu öğrenmenin önemine ve eğitimin uzun mesafede bitmeyen bir süreç olduğuna vurgu yaparak konuşmalarına başlayan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, Hayat Boyu Öğrenmede Halk Eğitim Merkezlerine yerel otoritelerin katkısı ve desteğinin çok önemli olduğunu ifade etti.  Halk Eğitim Merkezlerinden desteklerini esirgemeyen tüm Vali, Kaymakam ve Belediye Başkanlarına teşekkürlerini sundu ve öğrenmenin her yaşta devam ettiğinin somut göstergesi olan 68 yaşındaki en yaşlı kursiyere teşekkür belgesini takdim etti.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel ise konuşmalarında kaybolan el sanatları ve meslek dallarımızın yaşatılması ve topluma tekrar kazandırılmasında Halk Eğitim Merkezlerinin önemine dikkat çekti.

Eğitimin anne karnında başlayan ve hayat boyu, beşikten mezara kadar devam eden bir süreç olduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü M. Tayyip Kahyaoğlu konuşmalarında: “Bakanlık olarak biz eğitim öğretim ortamlarını sadece örgün eğitimin verildiği okullarımızla sınırlı görmüyoruz. Halk Eğitim Merkezleri, Olgunlaşma Enstitüleri, Akşam Sanat Okulları gibi farklı kurumlarda da toplumumuzun tüm kesimlerine hitap edecek onları her alanda eğitecek şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Ankara’mızda 28 tane Halk Eğitim Merkezimiz bulunmakta. Halk Eğitim Merkezlerimizde genci, yaşlısı, engellisi, öğrenme heveslisi yani toplumun her kesimine farklı alanlarda güzel hizmetler veriliyor. Keçiören Halk Eğitim Merkezimizin yaptığı bu güzel yılsonu sergisinde kurum müdürü başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 

 

Yabancılara Türkçe Eğitimi Kursu ile birlikte 225 farklı alanda 1500 kursla 30 bin kursiyere eğitim veren Keçiören Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda dilimizi öğrenen kursiyerlerin sahnede Türkçe şiirler okumaları ve dilimizi öğrenmekten duydukları memnuniyeti ifade etmeleri davetliler tarafından büyük alkış aldı. Program serginin gezilmesiyle sona erdi.

24-05-201624-05-201624-05-201624-05-201624-05-201624-05-2016

24-05-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.