ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahvaltılı İstişare Toplantılarına Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının Müdürleriyle Devam Edildi

Kahvaltılı İstişare Toplantılarına Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının Müdürleriyle Devam Edildi

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, okul ve kurum müdürleriyle istişare toplantılarına devam ediyor. Erol Bozkurt, Mustafa Necatibey toplantı salonunda anaokulu müdürleri ve uygulama anaokulu bölüm şeflerini, görüş alış verişinde bulunmak için, kabul etti.

 

Daha önce bu kapsamda farklı okul ve kurum müdürleriyle bir araya geldiğini ifade eden Bozkurt, okul öncesi eğitimini çok önemsediğini belirtti. “ Çocuklarımızın kişilik oluşumu ve değerler eğitimiyle şekillenmesinde en etkili dönem olması bakımından bu dönem çok önemli. Biz eğitimciler, toplumun en riskli kesimine, yani 3-18 yaş kuşağına, hitap ediyoruz. Bu açıdan hem çok şanslıyız çünkü geleceğimizi şekillendiriyoruz; hem de sorumluluğumuz çok büyük… Geleceğimizi kazanmak için çok ama çok dikkatli olmak zorundayız.” dedi.

 

Okullarımızı sevimli hale getirmek ve çocuklarımızın okullarına severek gelmesini sağlamak zorunda olduklarını vurgulayan Bozkurt; okulları eğlenceli ve sevimli yaşam merkezlerine dönüştürmek gerektiğinin altını çizdi. “ Okul öncesi eğitim kurumlarında bunu büyük ölçüde başardık; ilk ve ortaokullarda, hatta liselerde bile bu sıcak ortamları oluşturmalıyız. Böylelikle çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte geleceğimizi de bizim için endişe kaynağı olmaktan çıkarmış oluruz.” dedi.

 

Erol Bozkurt, okul müdürleriyle düzenlediği bu toplantıların temel amacının, gelecekte alacakları kararlar ve yapacakları çalışmalarda sahadaki takım arkadaşlarının katkıda bulunmalarını sağlamak olduğunu ifade etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü değerlendirmelerinin ardından sözü okul yöneticilerine verdi; onların görüş, öneri ve isteklerini dinledi. Uygulamada karşılaştıkları sıkıntıları ve çözüm önerilerini de paylaşmalarını istedi. Okul müdürleri, böyle samimi havada gerçekleşen bir toplantı düzenlenmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdiler. Okul yöneticisi arkadaşlarının ve Milli Eğitim Müdürü Bozkurt’un paylaşımlarından çok yararlandıklarını belirttiler.

 

Bozkurt, okul yöneticilerinin değerlendirmelerine bağlı olarak, insanımızın önemsendiğini ve kendisine değer verildiğini hissetmek istediğini belirterek: “Her yaş ve seviyedeki insanımızın en önemli beklentisi, önemsenmek ve adam yerine konmaktır. Çocuklarımıza bir birey olarak değerli olduklarını hissettirin; onlara özgüven kazandırın. Düştükleri yerden kendi güçleriyle ayağa kalkıp hedefe yürüyüşlerini sürdürme iradesi ve becerisini kazandırmak bizim asli sorumluluğumuzdur. Çocuklarımız, gerektiğinde büyüklerinin yardımı olmadan, kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmelidir. Bunu sağlayacak olan da tabii ki sizlerin aracılığıyla bizleriz.” diye sözlerini sürdürdü.

 

Okul yöneticilerinin görüş ve önerilerini not alan Erol Bozkurt, müdürlüğümüzü ilgilendiren konularda gerekli çalışmaların yapılacağını; Bakanlığı ilgilendiren konuların da, hazırlanacak kapsamlı bir raporla, Bakanlığın ilgili birimlerine iletileceğini belirtti. Okul yöneticilerinin paylaşımlarından çok memnun olduğunu, faydalandığını belirten Bozkurt, her zaman önerilere, yapıcı eleştirilere açık olduğunu belirtip katılımlarından ve katkılarından dolayı teşekkür ederek toplantıyı tamamladı. 

 

Kahvaltılı İstişare Toplantılarına Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının Müdürleriyle Devam EdildiKahvaltılı İstişare Toplantılarına Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının Müdürleriyle Devam Edildi

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.