ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklâlli Minik Bilişim Mucitleri Türkiye 1.liği Başarılarını Erol Bozkurt’la Paylaştı

İstiklâlli Minik Bilişim Mucitleri Türkiye 1.liği Başarılarını Erol Bozkurt’la Paylaştı

Türkiye Bilişim Derneği, Gazi Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı ortaklığında; Bilişim Garaj Akademi tarafından desteklenen Genç Girişimciler Garajda Projesi yarışma etabı sonuçlandı.

 

Dört kategoride düzenlenen yarışmalarda Ankaralı küçük bilişim mucitleri yeteneklerini ortaya koydu. İlkokul ve Ortaokul Kodlama; İlkokul ve Ortaokul 3D Tasarım kategorilerinde dereceye giren okul ve öğrenciler, ATO Cogresium’daki sergi sonrası düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

 

Yarışmada İlkokullar Kodlama kategorisinde Türkiye 1.si olan Etimesgut İstiklal İlkokulu öğrencileri, öğretmenleriyle beraber sevinçlerini paylaşmak üzere Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’u makamında ziyaret ettiler.

 

Ziyarette mutluluk, heyecanları gözlerine yansıyan minikler Bozkurt’a kazandıkları ödül beratını gururla takdim ettiler. Çok neşeli bir sohbetin gerçekleştiği buluşmada Erol Bozkurt, henüz 3. Sınıf öğrencisi olan mucitleri tebrik etti. Sınıf öğretmenleri Tülay Eken Çümen yarışma ve kazandıkları ödül hakkında bilgi verdi.  

 

Bozkurt, teknolojiye bu kadar hâkim bir neslin yetişiyor olmasından dolayı gurur duyduklarını ve geleceğe umutla baktıklarını ifade ederek: “Sevgili çocuklar, siz teknoloji neslisiniz, teknolojiyi çok iyi kullanın ama sakın onun esiri olmayın. Kontrol hep sizde olsun. Her türlü bağımlılıktan uzak kalmalısınız, buna bilgisayar da dâhil… Çünkü bağımlılık uyuşturur; sağlıklı düşünmenizi, verimli çalışmanızı engeller.” sözleriyle onları uyardı.

 

Çocuklarımızın çalışma ve başarılarından dolayı her zaman gurur duyduklarını ifade eden Erol Bozkurt: “Biz çocuklarımızı geleceğimizin büyükleri olarak görüyoruz, onlara öyle değer veriyoruz. Öğrencilerimizin sosyal aktivitelere katılmasını istiyoruz. Sporla, sanatla, müzikle, tiyatroyla, folklorla, resimle, satrançla ya da kendi seçecekleri, başarılı olacakları, zevk alacakları bir uğraş alanıyla ilgilenmelerini istiyoruz. Değerli öğretmenlerim, sizden bu konularda gayretli ve destekleyici olmanızı istiyorum.” diyerek çocuklarımızın sosyal yönünün güçlenmesine de önem verdiklerini vurguladı.

 

Okul Müdürü ve öğretmenleri okullarında, sınırlı imkânlara rağmen, halkoyunları, satranç, şiir, tiyatro gibi alanlarda çalışmalar yaptıklarını; bu alanlarda da başarıları olduğunu anlattılar. İl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, anlatılanlardan duyduğu memnuniyeti belirterek, bu tür çalışmalara her zaman destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Bilişimin Şampiyonları ile tek tek ilgilenen Erol Bozkurt, misafirleriyle ziyareti kalıcı kılacak fotoğraflar çektirdi. Onları, yeni ve daha büyük başarılar beklediğini belirterek, uğurladı.

 

Genç Girişimciler Garajda Projesi yarışmasında diğer kategorilerde birinci olan okullar şunlar: Keçiören Yalçın Eskiyapan İlkokulu, Mamak Sibel İsmet Çatık Ortaokulu, TED Ankara Koleji Ortaokulu. Dereceye giren yarışmacılara dizüstü ve tablet bilgisayar ve 3D kalem hediye edildi.

 

İstiklalli Minik Bilişim Mucitleri Türkiye 1.liği Başarılarını Erol Bozkurtla Paylaştıİstiklalli Minik Bilişim Mucitleri Türkiye 1.liği Başarılarını Erol Bozkurtla Paylaştıİstiklalli Minik Bilişim Mucitleri Türkiye 1.liği Başarılarını Erol Bozkurtla Paylaştıİstiklalli Minik Bilişim Mucitleri Türkiye 1.liği Başarılarını Erol Bozkurtla Paylaştıİstiklalli Minik Bilişim Mucitleri Türkiye 1.liği Başarılarını Erol Bozkurtla Paylaştı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.