ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısı Yapıldı

İmam Hatip Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısı Yapıldı

Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Müdürleri Toplantısı Yenimahalle Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda Yapıldı.

 

Toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyit Ahmet Kayhan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi Müdürü Hilmi Karabacak, İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, okul müdürleri ve ilgili okulların okul aile birliği yöneticileri katıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz konuşmasında, insanlığa hizmeti gaye edinen, saygılı ve bilinçli nesiller yetiştirmek için uğraştıklarını, akademik başarısı iyi olan öğrencinin başarılı, diğerlerinin başarısız olduğu düşüncesinin yanlış olduğunu, çocuğa değer verildiğinde farklı alanlarda başarısını ortaya koyabileceğini belirtti.

 

Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ise konuşmasında, okul binalarını ve donanımlarını, velilerin de desteğiyle düne göre daha iyi bir duruma getirdiklerini ve daha da iyi duruma getireceklerini belirtti. “İmam Hatip Okullarının Algıları” adlı anket çalışması sonucunda, ne istediğini bilen ve geleceğini en iyi şekilde nasıl kurgulayacağını düşünen bir veli-öğrenci yapısının bulunduğunu söyledi.

 

Çalışmalarının merkezinde öğrencilerin bulunduğunu ifade eden Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Öğrencilerimize iyi bir gelecek inşa etmek istiyoruz. Bu bakımdan okulları donanım olarak kaliteli yapmayı yeterli görmüyoruz. İyi donanımlı okullarla birlikte kaliteli eğitim vermek de önceliğimiz. Bunun için okullarımızı cazibe merkezi haline getirmenin uğraşı içindeyiz.  ”dedi.

 

Günümüzde, velilerin daha da bilinçlenerek iyi bir geleceğin iyi bir eğitim almaktan geçtiğinin farkında olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “Öğrencinin okuldaki gelişimi ile ailenin eğitime verdiği önem arasında doğrusal bir bağ bulunmaktadır. Ailelerin eğitim öğretim faaliyetlerinde çocuklarına olan desteği, çocuklarını karar süreçlerine dahil etmeleri, çocukların öğrenme sorumluluğu üstlenmelerine, davranışlarını ve sosyal uyumlarını geliştirmeye katkı sağlar. ”dedi.

 

Okul Aile Birlikleri ile okul idarelerinin ortak çalışma merkezinin öğrenci olduğunu, sorumluluk paylaşımı ile öğrenci merkezli bir eğitim anlayışının oluşturulması gerektiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, öğrencilerimizin merkezde olduğu eğitim anlayışını kazanmak amacıyla okullarda; çevre, aile ve sivil toplum kuruluşlarının iyi iletişim halinde, imece usulüyle çalışmaları gerektiğini ifade etti.

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.