ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE eTWİNNİNG ULUSAL KALİTE ETİKETİ VE AVRUPA KALİTE ETİKETİ ALAN ÖĞRETMENLERİMİZE VE eTWİNNİNG OKULU OLAN KURUMLARIMIZA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

İLİMİZDE eTWİNNİNG ULUSAL KALİTE ETİKETİ VE AVRUPA KALİTE ETİKETİ ALAN ÖĞRETMENLERİMİZE VE eTWİNNİNG OKULU OLAN KURUMLARIMIZA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

         Çankaya İlçesi Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen eTwinning Ödül Töreninde 2018 yılında gerçekleştirdikleri projeler ve göstermiş oldukları başarılar nedeniyle hem Ulusal hem Avrupa Kalite Etiketi ödülü kazanan 132 öğretmenimize ve onları destekleyen okul yöneticilerine; 2018 ? 2019 eğitim öğretim yılında eTwinning Okulu unvanı almış 12 okulumuz adına okul müdürlerimize ödül ve plaketleri Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcılarımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz tarafından verildi.

         Milli Eğitim Bakanlığı eTwinning temsilcisi Dr. Hülya BAL, Müdür Yardımcılarımız Hayati KOCA, Serkan TOPBAŞ ve Mehmet ÇALIŞKAN, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı ödül töreni Dr. Hülya BAL'ın konuşmasıyla başladı. Dr. Hülya BAL konuşmasında, bir başkent olarak bu projede diğer şehirlere örnek oldukları için Ankara'daki eğitim mensuplarına çabalarından dolayı teşekkür etti.

         Dr. BAL'ın ardından kürsüye Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR geldi. Konuşmasına Kuzey Suriye'ye operasyon düzenleyen askerlerimize başarı ve muvaffakiyet dileyerek başlayan Müdürümüz: "Öğrencileriyle birlikte fark yaratmak isteyen öğretmenlerimizin emeklerinin belgelendiği eTwinning ödül törenine hoş geldiniz. Avrupa'da ve ülkemizde okulların birbirleriyle bağlantı kurabilmesi ve proje ortaklıkları yapabilmeleri amacıyla oluşturulan eTwinning faaliyeti; ilimizdeki öğretmenlerin üstün gayretleri ve yoğun ilgisiyle sürdürülmektedir. Öğretmenlerimizin öğretim işini kolaylaştıran, mesleki gelişimlerine, bilişim teknolojilerini kullanma ve yabancı dil becerilerine katkıda bulunan, üreticiliklerini destekleyen eTwinning faaliyeti proje tabanlı öğrenme tekniklerinin uygulanabilirliği açısından son derece önemlidir. Öğretmenlerimizin eTwinning aracılığıyla öğretim programındaki kazanımları farklı ve yaratıcı etkinliklerle öğrencilere kazandırmaktadır. eTwinning faaliyeti aynı zamanda öğrencilerimizin hem ülkemizden hem de Avrupa'dan yaşıtlarıyla iletişim kurma, farklı kültürleri tanıma, yabancı dilleri kullanma, bilişim teknolojilerini aktif olarak kullanma, girişimcilik, işbirliği ve takım çalışması yapma, eleştirel düşünme gibi pek çok 21. Yüzyıl becerilerinin geliştirilmesine de imkân sağlamaktadır." dedi.

         eTwinning faaliyetinin Ankara'da daha çok öğretmen tarafından uygulanmasının ve daha çok okulumuzun eTwinning okulu unvanı almasının öncelikli hedefleri olduğunu söyleyen Sayın AKPINAR: "Bu kapsamda geçtiğimiz eğitim ? öğretim yılında Koordinatörlerimiz tarafından yaklaşık 1500 öğretmene ve okul yöneticisine doğrudan bilgilendirme çalışması yapılmış ve bu öğretmenlerin portalde aktif şekilde projeler başlatması sağlanmış, eTwinning okulu olmak için gerekli olan şartları sağlamaları adına çalışmalar yürütülmüştür. Ayrıca halihazırda proje yürüten öğretmenlere de sürekli rehberlik edilerek devam eden çalışmaların niteliğinin artması için destekler verilmiştir ve bu çalışmalar bu yılda artarak devam edecektir." dedi.

         Gayretlerinden dolayı tüm paydaşlarına teşekkür eden Müdürümüz Sayın AKPINAR; "Tüm bu çalışmaların ve gayretlerin ürünü olarak 2017 ? 2018 eğitim öğretim yılında yürütmüş oldukları projelerle toplam 132 Avrupa ve Ulusal kalite etiketi almış öğretmenlerimize ve onları destekleyen okul yöneticilerine, 2018 ? 2019 eğitim öğretim yılında eTwinning okulu unvanı almış 12 okulumuzun ödüllerini bugün hep birlikte takdim edeceğiz." dedi.

         Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR'ın konuşmasının ardından hak edenlere plaket ve ödüllerinin verilmesiyle tören sona erdi.

10-10-201910-10-201910-10-201910-10-201910-10-2019

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.