ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Planlaması Yerel Hedefleri

İlimiz Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Planlaması Yerel Hedefleri

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda sunulan rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin olarak “Rehberlik Hizmetleri Yıllık Çerçeve Planı”nda yeni düzenlemelere gidilmiştir.

 Bu kapsamda Bakanlığımız tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı için rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin öncelikler doğrultu­sunda belirlenen ve okul/kurumlardan yerine getirilmesi istenen Genel Hedefler aşağıda belirtilmiştir.

  1.  Bağımlılıkla Mücadele
  2. İhmal ve İstismardan Korunma

 Ayrıca 08 Eylül 2017 tarihinde yapılan Ankara İli Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu toplantısında alınan kararla İlimizin rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin öncelikleri doğrultu­sunda İlimizde bulunan tüm okul/kurumlardan yerine getirilmesi istenen Yerel Hedefler;

  1. Psikososyal Koruma Önleme ve Müdahale
  2. Yaşam Becerileri

olarak belirlenmiştir.

 

 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı için rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri hedef belirleme ve plan hazırlama çalışmalarının belirlenen bu Genel ve Yerel Hedefleri kapsayacak şekilde yürütülmesi gerekmektedir.

 

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yayınlanan planlama için gerekli belge ve programlara ulaşmak için tıklayınız.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.