ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Kültür Bölümü Şube Müdürleriyle Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Kültür Bölümü Şube Müdürleriyle Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 

Ankara’nın 25 ilçesinin Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Bölümlerinin şube müdürleri ve kültür komisyonu temsilcileri 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı ikinci yarıyılında düzenlenmesi öngörülen faaliyetleri değerlendirmek üzere Müdürlüğümüz Mehmet Akif Toplantı Salonunda Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt ile bir araya geldi.

 

Toplantıda bir değerlendirme yapan Erol Bozkurt; 2015 yılının tarihimiz ve kültürümüz açısından önemine değindi. Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı olması nedeniyle çok kapsamlı ve geniş katılımlı faaliyetler düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. “Tarihimizin altın sayfalarından biri ve bir bakıma dönüm noktası sayılabilecek Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında, hak ettiği değere yaraşır faaliyetlerle ecdadımıza vefa borcumuzu ödemeliyiz. Yetişen yeni neslin atalarıyla ve tarihiyle tanışmasını sağlamak, bilgi ve birikimlerini artırmak ve onlarla gurur duymasını sağlamak bizim boynumuzun borcudur.” dedi.

 

Özellikle mart ayının yoğun bir dönem olacağına işaret eden Bozkurt, Çanakkale Zaferi’nin haricinde İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümü, Mehmet Âkif Ersoy’u anma faaliyetlerinin de bu ayda olması nedeniyle bir hareketliliğin kaçınılmaz olacağını anlattı. İlçelerimizden ‘ses getirecek’ programlar organize etmeleri beklentisini dile getirdi. Pek çok tarihi ve sosyal olayın mart ile haziran ayları arasında gerçekleştiği için bu sürecin çocuklarımıza ve gençlerimize tarih ve toplum şuuru kazandırmak için bir fırsata dönüştürülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Konuşmasının devamında unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizin yeniden canlandırılması ve yaşatılması için asli görevin eğitimcilere düştüğünü vurguladı. Her ilçenin çalışmalarıyla, kültürel değerlerimize bağlılığının arttırılmasına özen göstermeleri gerektiğini ifade etti. “Mesela mektup kültürümüz yok olmak üzere, gençlerimiz mektubun o duygu dünyasından ve sosyal misyonundan her geçen gün uzaklaşıyor. Az sayıda kelimeyle konuşan ve hatta yazışmalarda kalıplaşmış karakterleri kullanan bir toplum olduk.” dedi. Müdürlük olarak mektup kültürünü canlandırmak için “Dedeme ve Nineme Mektup” yarışması başlattıklarını söyleyerek katılımı özendirmek için ilçelerin azami gayret göstermelerini beklediğini vurguladı. “Gerekirse sizler ve ilçe müdürlerimiz doğrudan bunun takipçisi olun. Kendi ilçelerinizde de özendirici ödüllerle daha çok gencin bu güzellikle tanışmasını sağlayın.” dedi.

 

Bozkurt, daha sonra ilçelerden gelen yöneticilere söz verdi; onlardan yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Kültürümüz ve değerlerimizi tanıtmak ve yaşatmak amacıyla çalışmalar yapan ilçelerin kendisini mutlu ettiğini ve gururlandırdığını söyledi.

 

Toplantının devamında Kültür Şube Müdürleri ve kültür komisyonunda görevli öğretmenler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Bölümü Şube Müdürü Servet Şimşek başkanlığında, 2014- 2015’in ikinci yarıyılında yapılması düşünülen çalışmaları ve bu çalışmalarda izlenecek stratejiyi değerlendirdiler.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Kültür Bölümü Şube Müdürleriyle Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Kültür Bölümü Şube Müdürleriyle Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Kültür Bölümü Şube Müdürleriyle Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Kültür Bölümü Şube Müdürleriyle Planlama ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.