ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

 

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürleri şubat ayı istişare toplantısı Çubuk ilçesinin ev sahipliğinde Çubuk Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

 

Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, kahvaltıyla başlayan programın ilk bölümünde Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin’e, Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Aslan’a düzenledikleri organizasyon, İlçe Milli Eğitim Müdürlerine de katılımları için teşekkür etti.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt konuşmasına, Müdürlüğe bağlı tüm ilçelerdeki okul müdürlerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla verilmeye başlanılan ve tüm ilçelerde verilecek olan Eğitim Yönetimi Semineri projesi kapsamında,  İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin bu projeyi benimsemelerinden ve eğitim seminerinin verilmesinde gösterdikleri özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ederek başladı. Okul müdürlerinin yanı sıra müdür yardımcılarının da gelişimine katkıda bulunmak amacıyla, genel işleyişi aksatmadan onlara da eğitim seminerleri düzenleme hazırlığı içinde olduklarını dile getirdi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle birlikte yaptıkları çalışmalar için kilim dokuma benzetmesini kullanan Milli Eğitim Müdürü Bozkurt: “ Bir kilim dokuyoruz. Dokuduğumuz kilime de bir desen veriyoruz. Attığımız her düğümle güzel bir motifin ortaya çıkmasına vesile olacağız. İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri olarak bizlerin okullara dayalı bir yönetim ve gelişim esasını oluşturma gayretinde olması gerekiyor. İlçelerin çalışmalarını istedikleri boyutta sergileyebilmeleri için okul çalışmaları ve okulların bu çalışmaları sahiplenmesi çok önemli. Her okul ilçesine güç veren ve ilçesiyle yol yürüyen bir merkezdir. Okullar kendi gelişim esasları içinde bilinçle çalışmalarını sürdürürse gelişim temelden başlamış olur ve ilçelerin çalışmalarını da destekler.” dedi.

 

Öğrencilerin akademik başarılarının önemi kadar sosyal faaliyetlerde, iletişimde, sporda, değerler eğitiminde, halk oyunlarında, geleneksel çocuk oyunlarında ve sanattaki başarılarının da çok önemli olduğunu, teknolojiyle çok yakın temasta bulunan genç nesillerimizin bu alanlardaki başarılarının arttırılarak sağlanması gerektiğini vurgulayan Milli Eğitim Müdürü  Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden bu konuya hassasiyetle yaklaşmalarını ve okullardaki çalışmaların öğrencilerin bu yönlerini destekleyecek nitelikte olması gerektiğini belirtti. Ankara Milli Eğitim Müdürü Bozkurt konuşmasında: “Öğrencilerimizin gelişimine katkıda bulunmak için okul kantinlerinde üzerinde satranç tahtası hazır bulunan masaların kullanımını sağlayabiliriz. Çocuklarımız satrancı öğrensinler, oynasınlar. Dostluk içerisinde, ekip ruhuyla oynanan geleneksel çocuk oyunlarımız var. Çocuklarımız bu oyunlarla büyüsün.” dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlerinden Bakanlığın bu yıl Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü olması vesilesiyle Türkiye genelinde düzenlediği “ Çanakkale Zaferi ve Gençlik” konulu bir kompozisyon yarışması düzenlediğini söyledi. Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, Çanakkale bir destandır. Tarihimize altın harflerle yazılmış kahramanlık destanımızdır. Sizlerden ricam çocuklarımıza bu değerleri, ruhu, bilinci ve duyguları yerleştirmeniz ve bu projeye katılımı en üst seviyede sağlamanızdır, dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un değerlendirmelerinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürleri çalışmaları hakkında bilgi verdi,  istek ve sıkıntılarını paylaştı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldıİlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Çubuk İlçesi Ev Sahipliğinde Yapıldı

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.