ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Vefa BARDAKCI’ nın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Müdürümüz Vefa BARDAKCI’ nın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Velilerimiz,

Kıymetli Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimiz, 

Eğitim, toplum hayatında öncelikli bir ihtiyaç ve toplumun geleceğini şekillendiren bir güçtür. Bir milletin, gelecek nesillerine her alanda huzurlu bir ülke bırakabilmesi; milli, manevi ve evrensel değerlerle donatılmış bir eğitim vermesi ile mümkündür. Hayat boyu gerekli olan bu eğitimin temelleri okullarımızda atılmaktadır.

2017 - 2018 eğitim öğretim yılına; örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerimiz, çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında en büyük yardımcımız olan velilerimiz ve eğitim kurumlarımızda görev yapan öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz ile yeni umutlar ve yeni heyecanlarla, her zamankinden daha kararlı ve daha güçlü bir başlangıç yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Attığımız her adımda ve aldığımız her kararda yaklaşık 1 milyon öğrencimiz ve 68 bin öğretmenimizin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz.

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizlerin sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dürüstlüğü, sabrı ve yardımseverliği öğrenmeniz; aile birliğine önem veren, çevresine ve canlılara duyarlı, okumaya değer veren, ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetişebilmeniz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. Sizleri, geleceğimizin teminatı olarak görüyor; sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz.

Değerli Velilerimiz,

Nice emekler vererek büyüttüğünüz ve bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızın, geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları için, eğitim ordusunun neferleri olarak, elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.

Kıymetli Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimiz,

Çocuklarımızı ve gençlerimizi aydınlık yarınlara hazırlayabilmenin yolunun kaliteli bir eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz.  Ülkemizin geleceğini, yetiştirdiğiniz öğrencileriniz ile sizler kuracaksınız. Bu yolda, birlik ve beraberlik içerisinde milletimizi daha ileriye taşımak için her türlü gayret ve fedakârlığı göstereceğinize gönülden inanıyoruz.

 

2017 - 2018 eğitim öğretim yılının, bütün yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını ve başarılı geçmesini diliyoruz.

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.