ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İL MİLLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

         Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı bağımsızlık mücadelemizin 101.  Yıl dönümünü ve gençlere hediye ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamanın gururu, sevinci ve heyecanı içindeyiz.

          19 Mayıs'ta başlatılan Kurtuluş Savaşı, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet'in ilanıyla taçlandırılarak tüm dünyaya örnek olmuş; bugün üzerinde barış, huzur ve güven içerisinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti'ni inşa etmiştir.

          Milletimizin bu noktaya gelmesinde şüphesiz gençlerimizin rolü büyüktür. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu değerin bilinciyle umudu gençlikte görmüş  "Gençler! Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır." sözüyle de ifade ettiği düşüncesiyle geleceği gençlere emanet etmiştir. Gençlerimiz de bu emanetin kıymetini bilerek yetişmiştir ve yetişmektedir.  Mehmet Akif'in Safahat'ında ifade ettiği; Çanakkale savaşı ve Kurtuluş savaşında da tezahürlerini gördüğümüz 'Asım'ın Nesli' gerçekliğini kanıtlamıştır. Bağımsızlık mücadelemizde ve Cumhuriyetimizin inşasında çok önemli bir rol üstlenen gençlerimiz bugün de ülkemizin kaderinde rol oynayan üstün gayretlerine devam etmektedirler. Övünçle görüyoruz ki gençlerimiz bilimle, fenle, sanatla hep ileriye gidiyor, zor günlerimizde daima milletimizin yanında oluyorlar.  15 Temmuz'da vatana kastedenlere yine korkusuzca karşı koyan gençlerimiz şimdi de yurdumuzun salgın hastalıkla mücadele ettiği bu dönemde üstlerine düşeni yapmaya devam ediyorlar. Onlar sabırla evde kalarak salgınla mücadelede ülkemize destek oluyor,  vatan hizmeti bilerek derslerine umutla inançla, çalışıyor;  meslek liselerinde gönüllü olarak gerekli sağlık malzemelerini üretiyorlar. Gençlerimiz fedakârca gayret ediyor, didiniyor, sabrediyor ve milletimize güç veriyorlar.

 

          Sevgili Gençler!

          Bugün tüm dünya karşısında onurlu güçlü ve insani duruşumuzun kaynağını milletimizin ferasetinden ve siz sevgili gençlerimizin güçlü duruşundan alıyoruz. Vatan yolundaki her mücadelemizde ecdadımızdan öğrendiğiniz değerlerimizi yüreğinizin en derinine yerleştirdiğinizi ve her an bu sevgiyle mücadele ettiğinizi gururla görmekteyiz. Sizden zorluklar karşısında asla yılmamanızı, daima çok çalışmanızı, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin daha da üstüne çıkarmanızı bekliyoruz. İnanıyoruz ki sizlerin de gayretleriyle ülkemizin geleceği daha da aydınlık olacaktır.

          Sevgili gençlerimizin ve bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.  

 

                                                                                                        Turan AKPINAR

                                                                                            Ankara İl Milli Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.