ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

 

Sevgili Öğrencilerimiz, bir eğitim-öğretim dönemini çalışıp didinerek geride bıraktık.  Yarıyıl tatilinde önce iyice dinleniniz. Bir dahaki dönem için enerji toplayınız. Her gün kendinizi yenileyiniz ki bir gününüz diğerine benzemesin. Ufkunuzu açan, hayal dünyanızı genişleten, size ilham veren kitaplar okuyunuz. Fırsat bulup da yapamadığınız etkinliklere yöneliniz. Ekran başında geçirdiğiniz süreyi makul ölçüde bırakarak gerçek dünyada değerli vakitler geçiriniz. Aileniz ve arkadaşlarınızla sevgiyi, dostluğu paylaşınız. Aile büyüklerinizi ziyaret ediniz ve güzel tatil anıları biriktiriniz.

Değerli Öğretmenlerimiz, bir dönem boyunca fedakârlık, emek ve sevgiyle çok çalıştınız. Özveriyle yürüttüğünüz çalışmalar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu tatilde yorgunluğunuzu atmanızı ve yeniden enerji toplamanızı diliyorum. Aileniz ve sevdiklerinizle güzel vakit geçirmenizi temenni ediyorum.

Değerli Velilerimiz, çocuklarınıza sevgiyle,  anlayışla yaklaşınız. Başarılı veya başarısız oldukları alanlarda her şekilde onların yanında olduğunuzu hissettiriniz. Karnenin eksikleri değerlendirmek için bir fırsat olduğunu onlara söyleyiniz. Çocuğunuza, onu suçlamadan eksiklerin nereden geldiğini tespit ederek yaklaşınız. Sorunların giderilebileceğine dair onlara güven veriniz.  Okul başarısının her şey demek olmadığını, her bireyin başarılı olabileceği alanlar bulunduğunu ve bunların keşfedilebileceğini anlatınız.  Onlarla beraber güzel ve anlamlı vakit geçiriniz.

 Bu duygu ve düşüncelerle değerli öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize aileleriyle ve sevdikleriyle geçirecekleri iyi bir tatil diliyorum.

 

                                                                                                                                                           Turan AKPINAR

                                                                                                                                                 Ankara İl Milli Eğitim Müdürü

 

.

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.