ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN "27 ARALIK 1919'DA ATATÜRK'ÜN ANKARA'YA GELİŞİNİN 100. YIL DÖNÜMÜ" MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN

         Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Heyet-i Temsiliye ile birlikte Ankara'ya ulaşmasıyla Ankara, milli mücadelenin sevk ve idare merkezi konumuna gelmiştir. 27 Aralık 1919'da Atatürk'ün Ankara'ya gelişi Türkiye Cumhuriyeti'nin dönüm noktalarından biri olmuştur.   Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşu, Türk ordusunun kurulup hazırlanması çalışmaları Ankara'da yapılmıştır. Ankara halkı Atatürk'ü ve berberindeki Temsil Heyeti'ni büyük bir coşkuyla karşılamış ve milli mücadeleye desteğini göstermiştir.  Milli mücadelenin başarıya ulaşması ve Cumhuriyetin kurulmasının ardından Ankara, Türkiye Cumhuriyeti'ni muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine  yükseltecek atılımların merkezi  olmuştur.  Bu yönüyle Ankara, gerek Türkiye gerekse yakın coğrafyadaki diğer ülkeler açısından üstlenmiş olduğu liderlik rolünü   sürdürmeye ve örnek bir şehir olmaya devam etmiştir. 

         Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100. yıl dönümünde Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, başta Ankaralılar olmak üzere bütün halkımıza bu günün kutlu olmasını diliyorum.

 

                                                                                      

 

                                                                                                                                                                                                                                                                       Turan AKPINAR

                                                                                                                                                                                                                                                         Ankara İl Milli Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.