ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SONU MESAJI

          Değerli Ankaralılar! 

          2019-2020 eğitim-öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin en değerlilerimiz olduğu düşüncesiyle sene başında birçok proje ile eğitim öğretime başladık. Başkent Öğretmen Atölyeleri, Başkent Yönetici Atölyeleri, Başkent Okur Türkiye Okur gibi  Ankara'mıza özel projeler; Taşarım-Beceri Atölyeleri, Anadolu Mektebi, TÜBİTAK 4006 gibi ülkemizde yürütülen projelerde Ankara olarak büyük başarılara imza attık.   Bu yılın ikinci döneminde tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgının ülkemizde de görülmesiyle 17 Mart itibariyle okullarımız ara tatile girdi ve ardından yüz yüze eğitim için uygun koşulların oluşmaması sebebiyle eğitim ve öğretime uzaktan eğitim ile devam ettik. Bu süreçte derslerini EBA TV'den izleyen öğrencilerimiz Bakanlığımızın hazırladığı ve okullarımızdaki öğretmenlerimizin sisteme yükledikleri etkinlik ve alıştırmalarla öğrendiklerini pekiştirdiler. Ankara eğitim ailesi olarak "Evde Kal Öğretmenin Yanında" projesiyle uzun süre evde kalan, arkadaşlarını ve öğretmenlerini göremeyen öğrencilerimizin yanında ve yakınında olduk. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sosyal medya üzerinden öğrencilerimizle buluşmak için çeşitli okul türlerinden öğrencilerimize canlı sohbetler başlatarak yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizin evlerine konuk olduk.

          EBA üzerinden öğrencilerimiz için yaptığımız eğitim faaliyetlerinin yanı  sıra yönetici ve  öğretmenlerimize yönelik eğitim faaliyetlerine Başkent Öğretmen Atölyeleri, Başkent Yönetici Atölyeleri gibi projelerle sosyal medya üzerinden  hız kesmeden devam ettik. Bu projeleri planlanan eğitimlere ek olarak salgın dönemini ilgilendiren yeni içeriklerle zenginleştirdik.    Milletimizin geçirdiği bu zorlu süreçte sosyal sorumluluk projelerine eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin üstün gayret, özveri ve ilgisiyle yoğun katılım sağladık. Vefa destek gruplarına katılımlarımızla   ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün başlattığı Kızlay'a kan bağışı kampanyasında eğitimciler olarak yine en önde  milletimizin yanında olduk. Tüm dünyanın salgın döneminde maskeye ihtiyaç duyduğu bu günlerde meslek lisesi öğretmen ve öğrencilerimizin özverili çalışmalarıyla maske, solunum cihazı hatta ortamı sterilize eden cihaz üreterek ülkemizin temel ihtiyaçlarının giderilmesinde  milletimize ve devletimize  katkılarda bulunduk.  Bu yılın hem birinci döneminde hem de ikinci döneminde yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizin yoğun gayretleriyle çalışarak ,üreterek yoğun bir yıl geçirdik. 

          Sevgili Öğrencilerimiz!

          Salgın döneminde evde kalarak ülkemizin salgınla mücadelesine verdiğiniz destek için, derslerinizi EBA'dan takip ederek canlı derslere katılarak,  çalışarak gösterdiğiniz gayret için, meslek liselerindeki unutulmaz çalışmalarınız için sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Sizleri yürekten kutluyor; bu zor dönemdeki gayretleriniz dolayısıyla ülkemizin parlak geleceğine dair büyük umutlar taşıyorum. Okulunuzu, öğretmen ve arkadaşlarınızı çok özlediğinizi okulların açılmasını sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum. Sizlerden sağlığınıza dikkat ederek biraz daha sabretmenizi istiyorum. Tatilinizi bol bol dinlenerek, kitap okuyarak; verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılına sağlıklı, enerjik ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı diliyorum. Sınava girecek bütün öğrencilerimize de şimdiden başarılar diliyorum 

          Kıymetli Öğretmenlerimiz,

          Yılmadan yorulmadan bu yılın hem  birinci döneminde  hem de salgınla mücadele ettiğimiz ikinci döneminde   ilk günkü aşkla, üstün bir gayret, fedakârlık, sabır ve yüksek sorumluluk duygusuyla eğitim faaliyetlerine devam ettiniz. Yıl boyu sergilediğiniz emek, sabır ve tüm fedakârlıklarınız için sizlere teşekkür ediyorum. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı huzurlu ve mutlu bir tatil geçirerek iyice dinlenmenizi  bir dahaki eğitim ?öğretim döneminde yeni heyecanlar, yeni umutlarla ve büyük bir enerji ile başlamanızı  temenni ediyorum. 

          Değerli Veliler,

          Eğitim - öğretim yılının hem birinci döneminde hem de ikinci döneminde çocuklarımızın eğitimi için biz eğitimcilerle işbirliği içinde oldunuz.  Öğretmen öğrenci ve veli dayanışması içinde zorlu bir yıl geçirdik. Salgın döneminde öğrencilerimizin evde sağlıklı bir şekilde kalması ve uzaktan eğitim faaliyetlerine katılımı için   sarf ettiğiniz emeğin farkındayız. Bir sonraki eğitim öğretim dönemine iyi bir başlangıç yapabilmek için çocuklarımızla daha fazla ve kaliteli zamanlar geçirmeniz, çocuklarınızın değerli olduğunu onlara hissettirmeniz, yetenekleri doğrultusunda salgın koşullarını da dikkate alarak  verimli bir tatil dönemi geçirmeleri için fırsatlar sağlamanız büyük önem taşımaktadır. Hepinize çocuklarınızla geçireceğiniz mutlu, sağlıklı ve huzurlu tatil temenni ediyorum.

          Bu vesileyle eğitim kalitesinin yükselmesi için her türlü desteği veren başta Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK ve Valimiz Sayın Vasip ŞAHİN olmak üzere, Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, eğitim gönüllülerine, il ve ilçe millî eğitim müdürlüğü yöneticilerimize, okullarımızda görev yapan yönetici, öğretmen ve personelime, okul aile birliklerimizin değerli başkan ve üyelerine, velilerimize teşekkür ediyor, çocuklarımızın  tatillerini sağlık, mutluluk, huzur içinde geçirmelerini temenni ediyorum.

 

                                                                                                                                               

 

                                                                                                                       Turan AKPINAR 

                                                                                                           Ankara İl Milli Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.