ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR´ ın 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Birinci Dönem Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR´ ın 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Birinci Dönem Sonu Mesajı

Başta öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımız ile velilerimizin özverili çalışmalarıyla geçirilen 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini tamamlamanın ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerle aynı heyecanı paylaşmanın gururunu ve onurunu yaşıyorum. 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak resmi ve özel 2 bin 868 okul ve kurum, resmi okul ve kurumlarımızda bulunan 41 bin 623 derslik, 976 bin 972 öğrenci ve 71 bin 937 öğretmen ile 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini geride bırakıyoruz.

Dönem boyunca yapmış oldukları fedakar çalışmalarından dolayı tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Yoğun ve emek dolu bir çalışma döneminin ardından kısa bir dinlenme molası verecek olan öğrenci ve öğretmenlerimizin aynı azimle ikinci döneme başlayacaklarına inanıyorum. 

Sevgili Öğrenciler,

Ülkemizin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelemizde en büyük güç kaynağımız sizsiniz. 2023 Eğitim Vizyonu’nda da ifadesini bulan “Mutlu Çocuklar Mutlu Türkiye” yolunda, sizler için var gücümüzle çalışıyoruz.  Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, değerlerine sahip çıkan, öz güvenini kazanmış, mutlu ve huzurlu bireyler olarak yetişmeniz içindir. 

Bu tatil dinlenmeniz, kendinize zaman ayırmanız, sevdiklerinizle ve ailenizle vakit geçirmeniz ve bol bol kitap okumanız için önemli bir fırsat olacaktır. Dinlenmek; kendinizi geliştirecek etkinlikler gerçekleştirmek tatilinizin verimliliğini yükseltecektir.

Eğitim Hikayemizin Başkahramanları Öğretmenlerimiz,

´İnsan, insanın gölgesinde yetişir.´ Genç dimağlar, sizin gölgenizde yetişiyor, onlara yeni ufuklar açıyorsunuz. Ruhuna dokunduğunuz her öğrenci, yarın gönüller inşa edecektir. Yarınlarımızın mimarı siz öğretmenlerimizle geleceğimizi inşa etme, bizi başarıya götürecek nesilleri yetiştirme yolunda sağlam adımlarla ilerliyoruz.

Sabırla, sebatla ve azimle her şeyden önce ilgiyle ve sevgiyle bir dönemi daha tamamlamış bulunmaktayız. Büyük ve mukaddes bir yükün taşıyıcısı olan siz öğretmenlerimizle daha güzel bir gelecek için yan yana yürümekten onur duyduğumu ifade ediyor; verdiğiniz emekler için sizlere teşekkür ediyorum.

Değerli Velilerimiz,

Eğitim neferlerimiz öğretmenlerimizle çağımızın teknolojik gelişmeleri karşısında öğrencilerimizin donanımlı bir şekilde yetişebilmeleri için çaba gösteriyoruz. Bunların yanı sıra kültür ve sanat alanlarında da öğrencilerimizi yetiştiriyoruz. Çocuklarımızın gelecekleri daha güvenli ve planlı bir şekilde inşa etmek için çıktığımız bu yolda sizlerin varlığı gücümüze güç katmaktadır.

Çocuklarımızın alacakları karneler unutulmamalıdır ki hepimizin karnesidir. Başarı sadece karnelerde yer alan notlardan ibaret görülmemelidir. Çocuğun ikinci döneme daha enerjik başlaması için yeteri kadar dinlenmesi, eğlenmesi de gerekmektedir. Çocuklarımızla neşeyle, sevgiyle birlikte vakit geçirmeniz, onların içindeki potansiyeli de ortaya çıkaracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha bu tatilin tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bütün çocuklarımızın iyi bir tatil geçirmesini temennisi ile saygı ve sevgilerimi sunuyor, hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.