ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamak’taki Okul Yöneticileriyle Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamak’taki Okul Yöneticileriyle Buluştu

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, okullarla iletişimi ve paylaşımı daha etkili biçimde sürdürmek amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında, 21 Mayısta Mamak’taki okul yöneticileriyle bir araya geldi.

 

Bozkurt, Okul Müdürleri Bilgilendirme Toplantısı öncesi Abidinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği sergisini gezdi; proje sahibi öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, açış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü’nü, İl Müdür Yardımcılarını’ nı ve Şube Müdürleri’ ni Mamak’ ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Güney, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, eğitim alanındaki son durumu hakkında bilgi vererek proje ve hedeflerini anlattı.

 

Güney’in açış konuşmasının ardından kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Tayyip Kahyaoğlu da yaptığı konuşmada Ankara’ daki eğitimcileri büyük bir ailenin birbirine bağlı fertleri olarak gördüklerini ifade etti. Fırsat buldukça eğitim camiasını bir araya getirmeye çalıştıklarını; bundan sonra da daha sık bir araya getirme gayretinde olacaklarını ifade etti. Toplantıların düzenlenmesindeki temel amaçlarını özetledi.

 

Çok sayıda okul müdürü ile müdür yardımcısının katıldığı toplantıda, Eğitim Uzmanı Refik Olgun okullarda yapılan zümre toplantılarıyla ilgili aksaklıkları ve çözümle ilgili önerileri değerlendirdi. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “e- zümre modülü” çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Modülün aktif olarak kullanımının sağlayacağı yararları özetleyen Olgun, okul yöneticilerinden uygulamanın yaygınlaştırılması ve doğru kullanımıyla ilgili destek olmalarını istedi.

 

Erol Bozkurt, okul müdürlerini ve öğretmenleri özlediğini belirterek başladığı konuşmasında Mamak’ ta kalabalık bir yönetici topluluğuyla bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu; bu sayede hasret giderme fırsatı bulduğunu belirtti. Toplantıya okul müdürleriyle birlikte müdür yardımcılarının da çağrılmasını yerinde bir karar olarak gördüğünü söyledi.

 

Bozkurt sözlerini: “Uzun süredir bir araya gelmediğimiz için Mamak’taki okul yöneticilerini özlemiştim. Ayrıca yönetim ve uygulamanın içindeki müdür yardımcılarımızın burada olmasından dolayı mutluyum. Biz bugüne kadar, bir sistem oluşturmak ve kurguladığımız sisteme takım arkadaşlarımızın da adapte olmasını sağlayabilmek için, daha çok ilçe müdürleri ve okul müdürleriyle bir araya geldik. Bugün sizlerin de çalışma ve paylaşımlarımızdan haberdar olmanızı bu sayede sağlamış oluyoruz. Çünkü siz okulları müdürlerle birlikte yönetiyorsunuz.” diye sürdürdü. Yönetimi takım arkadaşlarıyla paylaşmalarını okul müdürlerine tavsiye eden Erol Bozkurt: “Ben Ankara Milli Eğitimi arkadaşlarım ve sizlerle birlikte yönetiyorum; siz de müdür yardımcılarınız, öğretmenler hatta velilerle yönetimin yükünü paylaşın. Bu kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak ve paydaşlarınızın size olan güvenini de artıracaktır.”

 

Bozkurt konuşmasına özellikle ikinci yarıyıl sonunda yoğunlaşan sosyal ve kültürel etkinliklerle ilgili değerlendirmelerle devam etti. “Arkadaşlar, okullarınızda düzenlediğiniz her türlü etkinlikte kullanılan materyali kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Çünkü bazen çocuklarımızın ruhsal ve kişisel gelişimini olumsuz yönde etkileyecek materyaller seçilmiş olabiliyor. Özellikle değerlerimizle çelişen, eğitim sistemimizin temel ilkelerine aykırı birtakım ürünlerin kullanılması geleceğimiz için tehdit oluşturmaktadır. Çalışmaların sizin kontrolünüzde olması, çalışmaların ve çalışanların istismar edilmesini de engelleyecek; daha güvenli bir ortam oluşmasına yardımcı olacaktır.”

 

Erol Bozkurt, okullarımızda yürütülen bilim, sanat ve spor alanındaki çalışmalardan; öğrencilerimizin bu alanlardaki başarılarından dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek: “Bizler çalışmalarımızla pek çok kişinin ruhuna dokunuyoruz. Bu nedenle çok dikkatli ve özenli olmalı; insanı önceleyen yönetim anlayışımızla farkımızı ortaya koymalıyız. Bizim görmek ve oluşturmak istediğimiz okul ve yönetim modeli bu: ‘önce insan, sosyalleşmiş, bizden olanı bilen, bizim değerlerimizi yaşayan ve yaşatan insan, diyen bir yönetim… Bu nedenle çocuklarımızı test ile tost arasına sıkışmaktan kurtaralım istiyoruz. Biraz önce İlçe Müdürü’müzün konuşmasında bahsettiği başarılı sporcularımızı duyunca çok ama çok gururlandım. Biz akademik başarıyı önemsiyoruz; ancak ondan daha çok çocuklarımızın sosyalleşmelerini; spor, halkoyunları, şiir, resim, sanat gibi alanların en az biriyle meşgul olmasını, hatta bu alanlarda başarılar elde etmesini arzu ediyoruz. Okullarımızı eğlenceli mekânlara dönüştürmek istiyoruz. Teneffüse koşarak çıkan öğrencilerimizin derse de benzer bir istekle girmesini sağlamak gayretindeyiz. Ruh ve beden sağlığı yerinde olmayan kişilerden verim elde edilemeyeceğinin farkındayız. Ben her toplantımızda, bu gerekçelerle siz okul müdürlerime de sağlığına dikkat etmesini tavsiye ediyorum.

 

Arkadaşlar, bizsize yakın olmaya çalışıyoruz ama sizin bize doğrudan ulaşmanız her zaman mümkün olmuyor. Bize iletmek istedikleriniz, paylaşmak istedikleriniz mutlaka oluyordur. Ben sizin görüş, istek ve önerilerinize her zaman açığım. Bana kolay ve her an ulaşabilmeniz için e- posta adresimi size vereyim.” dedi ve e- posta adresini katılımcılarla paylaştı.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, konuşmasını Ankara’daki eski binalarda eğitime devam etmek zorunda kalan okulların yenilenmesiyle ilgili olarak yürüttükleri projeden söz ederek tamamladı. Dünya Bankası başta olmak üzere çeşitli kaynaklardan temin edilecek parayla yaklaşık iki yüz elli okulun binalarının yenilenmesini sağlamayı arzu ettiklerini belirtti. Katılımcılara ilgilerinden ve kendisini dikkatle dinlemelerinden dolayı teşekkür eden Bozkurt, katkılarından dolayı da Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne; ev sahipliği yapan Abidinpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü ile okul çalışanlarına teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştuİl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt Mamaktaki Okul Yöneticileriyle Buluştu

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.