ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Bahçesi Şimdi Bir Başka Güzel

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Bahçesi Şimdi Bir Başka Güzel

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bahçesinde rengârenk çiçekler açtı. İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un da elleriyle çınar ağacı diktiği bahçe, yeni çiçekleriyle görenlerin içini açacak güzelliğe kavuştu.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarının ve ziyaretçilerinin nefes almak, dinlenmek ve huzurlu zaman geçirmek için kullandığı vazgeçilmez mekânlardan olan bahçe;  Yenimahalle Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yetiştirilen ağaç fidanları ve çiçek fidelerini ile yeniden düzenleniyor.

 

Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bahçesine, kadim kültürümüzdeki anlamına ve yerine dikkat çekmek maksadıyla: “ Bizim de bir dikili ağacımız oldu, hayırlı olsun.” diyerek çınar fidanı dikti. Bilindiği gibi kültürümüzde; özellikle cami ve medrese gibi değer atfedilen mekânların bahçesine kalıcılığın, uzun ömürlülüğün, dayanıklılığın ve ihtişamın simgesi olarak görülen çınar ağacının dikilmesi bir gelenek halini almıştır.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Bahçesi Şimdi Bir Başka Güzelİl Milli Eğitim Müdürlüğünün Bahçesi Şimdi Bir Başka Güzelİl Milli Eğitim Müdürlüğünün Bahçesi Şimdi Bir Başka Güzelİl Milli Eğitim Müdürlüğünün Bahçesi Şimdi Bir Başka Güzelİl Milli Eğitim Müdürlüğünün Bahçesi Şimdi Bir Başka Güzelİl Milli Eğitim Müdürlüğünün Bahçesi Şimdi Bir Başka Güzelİl Milli Eğitim Müdürlüğünün Bahçesi Şimdi Bir Başka Güzelİl Milli Eğitim Müdürlüğünün Bahçesi Şimdi Bir Başka Güzelİl Milli Eğitim Müdürlüğünün Bahçesi Şimdi Bir Başka Güzelİl Milli Eğitim Müdürlüğünün Bahçesi Şimdi Bir Başka Güzel

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.