ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

          Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. kuruluş yıl dönümünü ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, Ankara'mızda, ortak bir coşkuyla kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz.

          Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi itibariyle; kader birliği yapmış yüce milletimizin istiklâl ve istikbâl mücadelesini, zafere giden yolda, meclis çatısı altında birleştirdiği tarihimizin dönüm noktasıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi; egemenliğin kayıtsız şartsız millete emanet edildiğinin, vatanın bir karış toprağından bile asla ödün verilmeyeceğinin ve bağımsızlık uğruna yapılan tüm fedakârlıkların timsalidir. Geleceğimizi emanet ettiğimiz sevgili çocuklarımız ise milletimizin kalbi, vicdanı ve daha güçlü yarınları için yegâne mevcudiyetidir.

          23 Nisan, bu ülkede her çocuğun üzerine doğar doğmaz iliştirilmiş ve oradan asla alınamayacak bir bağımsızlık hediyesidir. Dünya'da çocuklarına bir bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir. Bugün; daha güçlü, daha aydınlık yarınların müjdecisi olan siz çocuklarımıza, yüz bir yıllık millet egemenliğinin bir bayram coşkusuyla emanet edildiği gündür.

          Ülkemizinhayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelesinde en büyük güç kaynağı; siz çocuklarımızsınız. Kahraman bir milletin çocukları olarak sizler, bizim geleceğimizin teminatı ve yarınlarımızın umudusunuz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek ve daha güçlü yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz.

          Bizlerinen büyük dileği, sizlerin başarılarının ve mutluluğunun daim olmasıdır. Bizler inanıyoruz ki; hayatta bir çocuğun gülümsemesinden daha büyük bir mutluluk, bir çocuğun kalbinden daha geniş bir unvan yoktur. Her dönemde dünyayı güzelleştiren yegâne şey, siz çocuklarımızın tebessümüdür. Sizlerin yüzlerindeki gülümseme, gözlerindeki ışık, kalplerindeki umut ve geleceğe dair hayalleriniz bizlere güç vermekte, ülkemizin daha müreffeh yarınlarına olan inancımızı güçlendirmektedir.

          Bizler; Ankara'mızda, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101. yıl dönümünde; çocuklarımıza daha yakışır bir gelecek inşa etmek; onlara daha huzurlu ve daha güçlü yarınları emanet etmek için çalışıyoruz.

          Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101. yıl dönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, millî irademizin temsili "Gazi Meclisimizi" var eden, bugünlere taşıyan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor; geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                                                                                                       Turan AKPINAR

                                                                                                                           Ankara İl Millî Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.