ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı’nın Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı’nın Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz,

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı  birinci dönemi  boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanınıza yürekten katılıyorum. Her birinizi çalışmalarınız ve elde ettiğiniz başarılarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Yorucu bir dönemi geride bırakıp iki haftalık bir tatili hak ettiniz. İkinci döneme daha azimli ve kararlı bir şekilde başlamak için önümüzde iki haftalık bir süreniz var. Hepinize iyi bir tatil dilerken dinlenmiş bir şekilde okullarınıza dönmenizi temenni ediyorum.

Saygıdeğer velilerimiz,

Yapıcı bir yaklaşımla, öğrencilerimizin başarılarını ödüllendirip eksikliklerini tamamlama yönünde desteklerinizi esirgemeyiniz. Çocuklarınızın aldıkları karnelerin bir amaç değil, başarının değerlendirilmesi konusunda sadece bir araç olduğunu göz önünde tutarak çocuklarınıza sevgiyle yaklaşınız. Çocuklarımıza rehberlik yapıp yanlarında olduğumuz zaman, onlar da başarıları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alacaklardır.

Öğrencilerimizin, okul dışı zamanlardaki eğitim öğretim ve sosyal faaliyetleri sürdürmesi ve bu faaliyetlerin okul içi öğrenmelerle köprü kurarak bir bütün oluşturması,  öncelikle sizlerin desteği ile mümkün olacaktır. Nitelikli bir eğitimin toplumun her bireyine en üst seviyede ulaştırılması amacıyla öğrencileri sadece akademik bilgilerle donanmış bireyler olarak değil, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönleri gelişmiş bireyler olarak da yetiştirmek bakanlığımızın öncelikli hedeflerindendir. 21. yüzyıl becerilerine sahip, eleştirel düşünebilen, problemlere doğru ve etkili çözümler üretebilen bireyler olmaları yönünde öğrencilerimizin sizlerle yapacağı her türlü faaliyet ayrı bir önem arz etmektedir. 

Kıymetli meslektaşlarım,

Tüm umudumuz, geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleridir. Çocuklarımızın hem akademik hem de ahlaki olarak gelişmeleri için gösterdiğiniz üstün çabalardan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın “Yarıyıl tatilinde test çözme, özet çıkarma gibi öğrenciyi tek bir alana yönlendiren ev ödevleri verilmemesi; bunun yerine, öğrencinin kendini tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması teşvik edilmelidir. Bu çerçevede kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekan gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin tavsiye edilmesi uygun olacaktır.” talimatını yerine getirerek, öğrencilerimizin 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı yarıyıl tatilini bu doğrultuda geçirmelerine olanak sağlamanızı temenni ediyorum.

Başta yönetici ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarımıza özverili çalışmaları, velilerimize ise destekleri için teşekkür ediyorum. Son olarak öğrencilerimize sağlıklı, mutlu, keyifli bir tatil dilerken, onları 6 Şubat 2017 tarihinde dinlenmiş olarak, ikinci döneme hazır görmenin bizleri son derece mutlu kılacağını belirtmek isterim.

 

                                                                                                                                          Vefa BARDAKCI

                                                                                                                                  Ankara Millî Eğitim Müdürü 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.