ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı’nın 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü vefatının 79´uncu yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.
İl Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı’nın 10 Kasım Mesajı

10 Kasım sadece Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü anma günü değil, onun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz bir gündür.  Bugün onu kaybetmenin hüznünü yaşarken, ona olan inancımızı bir kez daha tazeliyoruz.

Onun düşünce sistemi; insan sevgisi, bilim ve akılla beslenen birleştirici ve bütünleştirici yapısıyla milletimiz ve insanlık için kurtuluşun, bağımsızlığın, gelişmenin, ilerlemenin ve refah içinde yaşamanın evrensel bir sembolü haline gelmiştir. Büyük Türkiye yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, her alanda büyük mesafeler kat ederek dünyanın en saygın ülkeleri arasında yerini almıştır.

Türkiye Cumhuriyeti´nin emanet edildiği nesiller olarak; onun göstermiş olduğu yolda doğruluktan, eşitlikten, adaletten ve demokrasiden vazgeçmeden, bu emaneti  ´Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır´ anlayışıyla sonsuza dek koruyacağız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ebediyete uğurladığımız bu günde rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. 

 

                                                                                                             Vefa BARDAKCI                                                  Ankara Millî Eğitim Müdürü                                   

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.