ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Turan Akpınar'ın Ramazan Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Turan Akpınar'ın Ramazan Bayramı Mesajı

 

 

Rahmet, merhamet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif'in ardından, mübarek Bayram günlerine ulaşmanın millet olarak sevgiyle, muhabbetle kucaklaşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Ramazan Bayramı'nızı kutluyor; bu mübarek günlerin, tüm İslam alemiyle birlikte bizlerin de birliğine, beraberliğine, kardeşliğine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum.

Bayramlar, birlik ve beraberliği pekiştirmek; kardeşlik, dostluk, sevgi ve saygı duygularının paylaşmak için bir vesiledir.  Toplumun manevî zenginlik kaynaklarından biri olan bayramlar, aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliğidir.

Kardeşlik bilincimizi yenilemek, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı pekiştirmek için Ramazan Bayramı'nı bir fırsat olarak görelim. Büyüklerimizi ziyaret ederek, küçükleri sevindirerek, gönülleri kazanarak bu mübarek günleri, manevi önemine uygun şekilde yaşamalı ve yaşatmalıyız. Mübarek Ramazan ayında sofralarımızı paylaştığımız, ekmeğimizi, suyumuzu bölüştüğümüz gibi bayramın bereketini ve coşkusunu da paylaşmalıyız.

Ramazan ayı boyunca yaşadığımız kardeşlik, yardımlaşma, dayanışmanın; bayramın huzur ve bereketinin, tüm bu sıkıntıları geride bırakarak birlik ve beraberlik içinde geleceğe yürümemize vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam dünyasının bayramını tebrik ediyorum.

Sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bayramın gönüllerimize, ülkemize ve tüm İslam alemine huzur, mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

Turan AKPINAR

                                               İl Millî Eğitim Müdürü                                        

                                                                                                                                                                                                      01-06-201901-06-2019

 

                                                                                                                                                                                                                      

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.