ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 99. kuruluş yıl dönümünü, Türkiye’nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ortak bir coşkuyla kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşıyorum. 

 Yarının büyükleri çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi; kader birliği yapmış yüce milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesinin zafere giden yolda Meclis çatısı altında birleştiği bir dönüm noktasıdır.

Milli birlik ve beraberlik duygularıyla güçlenen, milli iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisi, egemenliğin kayıtsız şartsız millete emanet edildiği, vatan sevgisinin, birlik ve beraberlikten ödün verilmeyeceğinin, vatan toprakları uğruna, bağımsızlık uğruna sergilenen fedakârlıkların timsali olmuştur.

Bu anlamlı günü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” ilan eden Gazi Mustafa Kemal, geleceğimizin teminatı, yarınlarımız olan çocuklarımıza duyduğu sarsılmaz güveni, onlara verdiği önemi göstererek, ülkemiz için önemli olan bu tarihi daha da anlamlı kılmıştır.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99. yıl dönümünde çocuklarımıza daha iyi, daha mutlu bir gelecek, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı çağın gereklerine uygun bir şekilde eğitim almaları, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, sorumluluklarının bilincinde, vatanı için çalışıp üreten nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Sevgili çocuklar,

Yüzlerinizdeki gülümseme, gözlerindeki ışık, umutlarınız ve hayalleriniz bizlere güç vermekte, ülkemizin mutlu yarınlarına olan inancımızı bir kat daha güçlü kılmaktadır. Kahraman bir milletin çocukları olarak sizler, istikbalimizsiniz, yarınlarımızsınız. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz.

Hedeflerimize ulaşmada en büyük güç kaynağımız varlığından güç aldığımız sizlersiniz. Daha müreffeh bir gelecek inşa etme konusunda sizlere güveniyoruz. Başarılarınız ve mutluluğunuzun daim olması, en büyük dileğimizdir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99’uncu yıl dönümü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsız ve özgür yaşama iradesini borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

Geleceğimizi emanet ettiğimiz sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; bu güzel, anlamlı bayram gününde çocuklarımıza daha nice 23 Nisanlar temenni ediyorum.

Turan AKPINAR

İl Milli Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.