ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Özel Harekât Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ Açılış Töreni Vefa Bardakcı’nın katılımıyla Yapıldı

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan açılış törenine Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı ile birlikte Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel, Özel Harekât Daire Başkan Yardımcısı Abdullah Üner ve özel harekât polisleri katıldı.
‘Özel Harekât Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’ Açılış Töreni Vefa Bardakcı’nın katılımıyla Yapıldı

Konuşmasının başında 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine rahmet, minnet ve şükranlarını sunan Vefa Bardakcı;  ‘15 Temmuz kara bir geceydi; ama 16 Temmuz sabahı Türkiye aydınlık bir sabaha uyandı.  Kurulmuş tuzaklar boşa çıkartıldı.  Halk iradesi; bağımsızlık, vatan, millet ve bayrak aşkıyla hareket ederek hazırlanan oyunları bozdu ve ülkemiz daha sağlam bir geleceğe doğru yöneldi.’ dedi.

Milli ve manevi değerlerimiz, tarihimiz ve kültürümüzle birlikte çağın getirdiği bilim ve teknoloji ışığını sentezlemiş bir nesil yetiştirmenin önemini vurgulayan Bardakcı; ‘Bizler eğitimci olarak unutmamalıyız ki; milletimizin geleceği olan bu pırıl pırıl çocukları, sağlam, güvenilir, vatanını, milletini, bayrağını seven ve bunun için mücadele eden, özgürlük ve bağımsızlık duygusuyla yaşayan ve Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Bundan sonra sorumluluk eğitim ordusundadır. Grigory  Petrov’un Beyaz Zambaklar Ülkesinde adlı eserinde şöyle bir ifade geçiyor: ‘Gençliğin ruhunu ekilmemiş topraklar gibi kaderine terk ederseniz bu topraklarda dikenler ve zararlı bitkiler yetişir.’ Bizler, çocuklarımız ve gençlerimizi hiçbir şekilde güvenmediğimiz, bilmediğimiz ellere teslim etmemeliyiz.’ dedi.

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine yönelik video gösterimi, şehitlerimize yönelik şiirler ve 15 Temmuz Demokrasi Marşının okunmasının ardından açılış töreni, edilen dualar eşliğinde son buldu.

26-10-201626-10-201626-10-201626-10-201626-10-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.