ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“AB’yi Öğrenen” ve “AB’yi Anlatan” Öğrenciler Ödüllerini Aldı

Millî Eğitim Bakanlığının, öğrencilerin Avrupa Birliği (AB) değerlerini öğrenmeleri amacıyla başlattığı “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” kapsamında organize edilen “AB’yi Öğreniyorum” Bilgi Yarışması ve “Bana AB’yi Anlat” Resim, Slogan ve Kısa Öykü Yarışmalarının Türkiye finalleri ödül töreni MEB Şura Salonunda yapıldı.
“AB’yi Öğrenen” ve “AB’yi Anlatan” Öğrenciler Ödüllerini Aldı

Ödül törenine Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, AB Delegasyonu Başkan Yardımcısı Béla Szombati, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Şirin, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları, Yusuf Büyük, Muhterem Kurt, Doç. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda Kocabıyık, Hazine Müsteşarlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Emine Döğer, Ankara Millî Eğitim Müdürü M. Tayyip Kahyaoğlu, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı.

“AB’yi Öğreniyorum” Bilgi Yarışmasında birinciliği Van İpekyolu İMKB Fen Lisesi kazanırken  “Bana AB’yi Anlat” Resim, Slogan ve Kısa Öykü Yarışmalarında birincilikleri resim kategorisinde Iğdır /Tacirli Ortaokulu öğrencisi Salime Çiçek, Kısa Öykü kategorisinde Aladağ’da Bir İngiliz adlı öyküsüyle İzmir/ Doktor Güngör Özbek Anadolu Lisesi öğrencisi Nevzer Karaman, slogan kategorisinde ise “Avrupa Denen Besteye, Ritim Katsın Türkiye” sloganıyla ilimiz Sincan ilçesi Tuna Üçer Ortaokulu öğrencisi Tuğba Erdaş kazandı.

Yarışmaların dereceye giren öğrencileri bir AB üyesi ülkeye seyahat hakkı kazanırken bütün il birincilerine bilgisayar, ikincilerine bisiklet, üçüncülerine de satranç takımı hediye edildi. Ödül töreninden sonra, dereceye giren çalışmaların yer aldığı serginin açılışı yapıldı.  “AB’yi Öğreniyorum” Bilgi Yarışması ve “Bana AB’yi Anlat” Resim, Slogan ve Kısa Öykü Yarışmalarının Türkiye finalleri ödül töreni illerinde birinci olan öğrencilerin de katıldığı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

26-05-201626-05-201626-05-201626-05-201626-05-201626-05-2016

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.