ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başarılı Öğrencilerimizin Makam Ziyareti

Başarılı Öğrencilerimizin Makam Ziyareti

Liseler arası  "Genç Kızlar Badminton Müsabakalarında” Ankara 2.si olarak Türkiye Finallerinde yarışan ve Türkiye 5.si olan Subayevleri Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri sevinçlerini ve başarılarını Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’la paylaştı.

Gösterdiği başarılı mücadelelerle Subayevleri Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Büşra Ünlü ülkemizi temsilen Polonya’nın Lubin şehrinde düzenlenen 17 Yaş Avrupa Badminton Şampiyonası ferdi müsabakalarında Avrupa 3.sü oldu. Millî Takıma seçilen öğrencimiz ülkemizi Malta’da yapılan Dünya Liseler arası Badminton yarışmalarında temsil etmiş ve Türkiye Karma Milli Takımının Dünya 2.si olmasına katkı sağlamıştır.

Subayevleri Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı Mutfak dalı öğrencisi Cansel Dağ ise 11-14 Şubat tarihleri arasında Türkiye Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen ve yirmiyi aşkın ülkenin katıldığı 14. İstanbul Mutfak Günlerinde Lise Öğrenci Aşçı Ana Yemek Yarışmasında 3. olarak Bronz madalya almıştır.

Öğrencilerimizin ortaya koyduğu başarı tablosuyla gururlandığını belirten Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “ Bizim görmek istediğimiz tablo bu; biz okullarımızın akademik başarıyla birlikte sportif ve sosyal alanda da başarılı öğrenciler yetiştiren kurumlar olmasını arzu ediyoruz. Okul idarecilerimizin çocuklarımızı bu yönde teşvik etmelerinin gerekliliği üzerinde önemle duruyoruz. Bize bu gururu ve mutluluğu yaşatan öğrencilerimizi ve onların yetiştirilmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum. Başarılarınızın artarak devam etmesini yürekten diliyorum.” dedi.18-04-2016


Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.