ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NASA Sertifikalı Öğrencilerden Erol Bozkurt’a Ziyaret

NASA Sertifikalı Öğrencilerden Erol Bozkurt’a Ziyaret


NASA’nın, alanında uzman öğretmenler ve öğrenciler için hazırlamış olduğu ve öğrencilerin dünyayı keşfetmelerini, dünya üzerinde gerçekleşen meteorolojik olayları gözlemlemesini amaçlayan Sally Ride EarthKAM (Earth Knowledge Acquired by Middle School Students =Ortaokul öğrencilerine Dünya hakkında bilgi kazandırma) projesine katılan Dr. Nurettin Beyhan Elbir Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’u makamında ziyaret ettiler.


Proje kapsamında öğrencilerimize Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS - International Space Station) üzerinde yer alan yüksek çözünürlüklü kameraları kendi istekleri doğrultusunda kullanma fırsatı verilmiştir. Bu sayede öğrencilerimiz Dünya’nın herhangi bir koordinatında bulunan yerleşim yerinin görüntüsünü yüksek çözünürlüklü olarak bizzat elde etmişlerdir.


NASA bu proje kapsamında danışman öğretmen Senem Çabuk’ un gözetimimde 12 öğrenciye toplam 250 fotoğraf çekme hakkı vermiş ve bu sürecin sonunda projeye katılan öğrencilere “Sertifika” vererek çalışmalarını belgelendirmiştir.


NASA ile iletişime geçerek bu projeye dâhil olan öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Ankara Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt: “ Teknolojik gelişmenin baş döndürücü bir hızla ilerlediği bu çağda öğrencilerimizin ufuklarını genişleten, onların gelişimlerini en iyi seviyede sürdürmelerini sağlayan, öğrencilerimizi çağın ilerisine taşıyan her türlü çalışma ve projenin destekçisiyiz. İnanıyorum ki araştırmayı seven, kendini geliştirmek için sürekli yollar arayan, yapabileceklerini üst seviyede kullanan böyle başarılı öğrencilerimiz, ülkemizin varmak istediği hedeflere bizi emin adımlarla götürecektir.”dedi.


Projeyle başta meteorolojik bilgileri, ülkeler coğrafyası, uzay bilimleri ve yabancı dil bilgi ve becerilerini geliştiren Dr. Nurettin Beyhan Elbir Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin ziyareti fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

08-04-201608-04-201608-04-201608-04-2016

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.