ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN FATSA'NIN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HARUN FATSA'NIN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

          Cumhuriyetimizin kurucusu ve millî mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 83. yılında şükran ve saygıyla yâd ediyorum.

          Milletimizin istiklâline ve istikbâline adanan bir ömrün sona erdiği 10 Kasım'ı; matem günü olmaktan ziyade Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak idrak ediyoruz. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk; "Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir." diyerek duygularını ve fikirlerini anlamanın önemini vurgulamıştır.

          Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük amacı, ülkemizi millî birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Şüphesiz ki; gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla, bayrağı bizden devralacaklarına, vatandaşlığından gurur ve onur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyetini çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine olan inancım tamdır.

          Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 83. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhu şad olsun.

 

 

                                                                                                                                Harun FATSA

                                                                                                                  Ankara İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.