ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN VEDA MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN VEDA MESAJI

       Değerli Ankaralılar ve Eğitim Camiamızın Kıymetli Mensupları!

        Üç yıldır Ankara'mızdaki öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitimin tüm paydaşlarına hizmet etme onurunu ve gururunu yaşatan Yüce Mevla'ya şükrediyor, bu görevleri bizlere tevdi eden devlet büyüklerimize de teşekkür ediyorum.

         Öğrencilerimizin gözlerindeki ışığın aydınlattığı yolda yürümenin, öğretmenlerimizin destekçisi ve dert ortağı olmanın, eğitim ve öğretimi kaygı edinen her bir paydaşı dinlemenin, başladığımızdan daha da ileride umduklarımızın daha da ötesinde ölçülebilir ve sayılabilir tüm verileri daha da ileriye taşıyarak veda etmenin huzuru içerisindeyim.

         Uzun süren pandemi döneminde dahi eğitim ve öğretimin hizmetlerinde olan İl, İlçe ve okullarımızdaki yönetici ve öğretmenlerimizle üç yıl içinde 400 eğitim tesisini eğitim ve öğretime kazandırmanın; 1262 Tasarım Beceri Atölyesi, Başkent Öğretmen Atölyesi, Başkent Yönetici Atölyesi, Minik Seymenlerin Kardeşliği, Başkent Okur Türkiye Okur çalışmaları başta olmak üzere Ankara'mızın ve ülkemizin eğitim ve öğretiminde olumlu katkılar sağlayan otuza yakın ulusal ve uluslararası projeleri hayata geçirmenin haklı gururunu yaşadık.

        2021 yılı üniversite sınavlarında sayısal alanda kitlesel başarıda Türkiye birincisi olarak eğitim ve öğretimin niteliğini yükseltme hedefimizi taçlandırdık. Ülkemizin eğitim birikiminde ve eğitim niteliğinin güçlenmesinde lokomotif bir işleve sahip olan Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün her geçen gün daha da ileriye gitmesi en büyük sevincimiz olur.

         Üç yıldır her günümüzün eğitim ve öğretimin içinde olmasını sağlayan, eğitim ortamlarımızın iyileştirilmesinden eğitim ve öğretimin niteliğinin artırılmasına kadar her türlü desteği esirgemeyen başta Bakanlarımız ve Valilerimiz olmak üzere, İl İlçe ve okullarımızdaki yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitimin tüm paydaşlarına, sivil toplum kuruluşlarına çok teşekkür ediyorum.

      Başardığımız her ne varsa birlikte başardık. Eksiklikler, hatalar varsa bizimdir, af dileriz.

      Ülkemizin ve Ankara'mızın eğitim ve öğretimde belirlenen hedefler ulaşması için var gücümüzle çalıştık; bundan sonra da çalışmaya ve desteklemeye devam edeceğiz.

       Bu duygularla sizlere veda ederken, Ankara'mızın çok değerli eğitim camiasına şahsım ve ailem adına selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum, hoşça kalın!

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.