ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY'A VE EMANETİ MİLLİ MARŞIMIZA BİR SAYGI DURUŞU...

MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY'A VE EMANETİ MİLLİ MARŞIMIZA BİR SAYGI DURUŞU...

          "10 Kıta Bir Vatan, İlelebet İstikbal temalı İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü kapsamında Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Vali Yardımcımız Sayın Recep ERKILIÇ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Yenimahalle Kaymakamı Sayın Selda DURAL, Müdür Yardımcılarımız, İl ve ilçe yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin katılımıyla 12 Mart Töreni gerçekleştirildi.

          Mehmet Akif ERSOY ve İstiklal Kahramanlarımız için saygı duruşunda bulunulması ve Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program Sebilürreşad Derneği tarafından Türkiye çapında düzenlenen kısa film yarışmasının kazanan filminin gösterimi ile devam etti. Öğrencilerimiz Çanakkale şehitlerine ithaf ettikleri şiir dinletisi ve Mehmet Akif Ersoy'un hayatından kesitler sunulan tiyatro gösterileriyle büyük alkış aldı.

          Program, İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy temalı şiir ve kompozisyon yarışmasının kazananlarına ödüllerinin verilmesiyle son bulurken ilkokul, ortaokul ve lise gruplarında kazanılan ödülleri öğrencilerimiz, Vali Yardımcımız Sn. Recep ERKILIÇ, Müdürümüz Sn. Turan AKPINAR ve Yenimahalle Kaymakamı Sn. Selda DURAL'ın elinden aldılar.

12-03-202112-03-202112-03-2021

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.