ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN YARIYIL TATİLİ MESAJI

         Eğitimlerimiz her ne kadar uzaktan olsa da ilgimiz, sevgimiz ve desteklerimiz hep yakın ve yakından oldu; tüm süreçte hep birlikte ilerlediğimiz bu yolda, eğitime gönül veren herkesle beraber bugün her zamanki gibi heyecanlıyız.

         Her daim vicdanıyla yol alan bizler; güneşin doğduğu, çocuğun olduğu her yerde eğitim ilkesini benimsemenin ve şartlar ne olursa olsun sizlerin yanında olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

         Tüm dünyanın içinde bulunduğu salgın döneminde de eğitimin iyileştirici gücüne olan inancını kaybetmeyen bizler;  bir kez daha, ülkemizin büyük hedeflerine ulaşması noktasında değişim ve dönüşümün merkezi, "Eğitimin Başkenti" konumundayız. Ülkemizi daha güçlü yarınlara taşıyacak öğrencilerimizin; azim ve kararlılığı, velilerimizin bizlere verdikleri destek ve duydukları güven, bu hedeflere ulaşmak için en büyük ilham kaynağımız. 

         Sevgili Öğrencilerimiz!

       Sizler, birinci kanaat dönemi değerlendirmelerinizi görmenin sevincini yaşadığınız bugün de hem kendinize hem ailenize ve hem de milletimize karşı sorumluluklarınızı aşkla yerine getirmenin mutluluğu içindesiniz. Yarıyıl tatilinde Bakanlığımız ve bizlerin, sizler için hazırlamış olduğu etkinliklerle bolca öğrenip çokça eğleneceğinize inanıyoruz. Her zamanki gibi bol bol kitap okuyup; kendinize ve başkalarına saygı duymayı pekiştirecek; yüreğinizi ve aklınızı, dünya ve insanlık sevgisiyle dolduracaksınız. Büyüklerinizin halini ve hatırını salgın süreci nedeniyle uzaktan yapacağınız görüşmeler ile soracak, onların gönüllerini alacaksınız.

         Değerli Velilerimiz!

        Sabırla ve fedakârlıkla büyüttüğümüz çocuklarımızı ancak hep birlikte çalışarak birbirimize güvenerek en iyi ve en güzel şekilde yetiştirebiliriz. Sizler, salgın sürecinde uzaktan eğitime ve bizlere büyük bir fedakârlıkla canı gönülden destek verdiniz. Sizlere, bize vermiş olduğunuz destek ve duyduğunuz güven için teşekkür ederiz.

       Kıymetli Öğretmenlerimiz!

       Millî varlığımızın ve geleceğimizin inşasına her zaman olduğu gibi bugün de sizler öncülük etmektesiniz.  Bu mukaddes mesleği tercih eden, onun getirdiği maddi manevi sorumluluğu her şartta sırtlayan, öğrencisinin içindeki cevheri keşfeden, onlarda farkındalıklar oluşturan, onların gözlerinin içine hep sevgiyle bakan sizler; içinizdeki bu meslek aşkıyla ve cesur adımlarla ilerlediniz.  Salgın hastalık döneminde bile sizler; bıkmadan, usanmadan, yorulmadan; işinizi en iyi şekilde yapma gayreti ile büyük bir özveri ve azimle uzaktan eğitimlerinize devam ettiniz.  Evlerinde dahi olsalar; öğrencileriniz için hayatın kapılarını açan anahtarlar; düşlediğimiz geleceğin ve dünyanın inşası için gece gündüz kaybolmayan umutlar ve ışıklar oldunuz. Sizlere en kalbi şükranlarımı sunarak teşekkür ediyorum.

       Bizler, eğitimin ana karakteri olan değerli öğretmenlerimizin meslektaşı olmaktan bir kez daha gurur duyuyor, başkentimizin daha güçlü yarınları ve ülkemizin geleceği olan öğrencilerimiz için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizler, her gün okullarımızda olmaktan, yine her gün öğretmenlerimizle görüşmekten, öğrencilerimizin uzaktan eğitimlerini desteklemekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Eğitime gönül veren herkese sağlıklı, huzurlu ve mutlu tatiller diliyoruz.

                                                                                                                               Turan AKPINAR

                                                                                                                            Ankara İl Millî Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.