ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Mutfakta Umut Var' İlk Mezunlarını Verdi

Mutfakta Umut Var (MUV) projesi kapsamında bu sene meslek edindirme kursunu tamamlayan 348 geçici koruma altındaki Suriyeli ve Türk vatandaşı bugün mezun oldu.
'Mutfakta Umut Var' İlk Mezunlarını Verdi

          Türkiye genelinde 9 ilde gerçekleştirilen proje, özellikle konuk ağırlama sektöründe iş bulma konusunda zorluk çeken kişilerin, düzenli gelir elde edebilmeleri için iş olanaklarının iyileştirilmesini amaçlıyor.

          Katılımcıların yarıdan fazlasını kadınların oluşturduğu meslek edindirme kursundan mezun olanlar, Aşçı Çıraklığı Sertifikalarını alarak uygulamalı eğitim programına başlamaya hak kazandı. 

          Ankara Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen sertifika törenine Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Temsilcisi ve Ülke Direktörü Nils Grede, İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü, Kemal Varın Numanoğlu, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, İl Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Bekir Aktürk, Kore ve Norveç Büyükelçiliği yetkilileri, sertifika almaya hak kazanan öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

          Etkinlik, meslek edindirme kurslarından mezun olan öğrencilere sertifikalarının verilmesi ve fotoğraf çekimleriyle son buldu.

08-10-202008-10-2020

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.