ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK İLK DERS ZİLİNİ ANKARA'DA ÇALDI

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulu'nda düzenlenen törende, İstiklâl Marşı ve saygı duruşu sonrasında ilk ders zilini çalarak 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı'nın uzaktan eğitim aşamasını başlattı. Yapılan törende Bakanımıza; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR, Müdür Yardımcılarımız Abdurrahman TÜLÜCE, Göktan METO, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar TÜRK, okul yöneticileri ve öğretmenler de eşlik ettiler.
MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK İLK DERS ZİLİNİ ANKARA'DA ÇALDI

Törenin ardından öğretmenlere seslenen Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, yeni eğitim-öğretim dönemine öğretmenler ve okulların yönetimleriyle hareket ettiklerini ve ders programlarının hazır olduğunu belirterek, "Uzaktan eğitimle başladığımız bu süreci, ayın 18'ine kadar bu şekilde sürdüreceğiz. Ondan sonra 21 Eylül için ortaya çıkarılan takvimle ilgili gerekli işlemler de sürüyor." diye konuştu. Canlı sınıfların yanı sıra öğretmenlerin farklı platformlardan da öğrencilere erişebileceğini ifade eden Sayın SELÇUK, "Bu arada erişimi güç olan bazı çocuklarımız için de hazırlıklarımız sürüyor. Bu hazırlıklarımızın birçok boyutu var, farklı şehirlerde değişmek üzere. Bunlardan bir tanesi de 5 binin üzerindeki EBA destek noktası çalışmamız. Bu şekilde bütün hızımızla başladık." bilgisini verdi.

"Öğrencilerin olmadığı bir sınıfta ilk kez bulunduğum için çok burukluk yaşadım"

Sınıf öğretmeni öncülüğünde 3'üncü sınıf öğrencilerinin canlı dersine bağlanan Sayın SELÇUK, dersin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Öğrencilerin feryadını duymalıydınız. Bana öyle mesajlar veriyorlar ki 'Okulları açın artık.' gibi bir bağırtı duydum oradan. Sonra kimdi o diye sordum o çocuklara." ifadelerini kullandı. Sayın SELÇUK, öğrenciler olmadan bir sınıfta ilk kez bulunduğu için çok büyük bir burukluk yaşadığını dile getirdi.  

Öğretmenlerin ve çocukların da birbirlerine büyük bir özlem taşıdığını anlatan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, şunları söyledi: "Ama hep söylediğimiz şey şu, risk varsa biz yokuz. Şu anda okulların açılmamasının daha uygun olduğu konusunda ortak bir kanaat oluştu, uzaktan başlayalım dedik. Peki böyle devam ederken uzaktan eğitimin ilk başlarda bütün dünya ülkelerinde olduğu gibi biz de hazırlıksız yakalandık ve ilk baştaki gibi o hazırlıksızlığımız artık yok.

Ders çizelgelerimiz, EBA Televizyonu, EBA internetteki içerikler, öğretmen eğitimleri... Bunların tümünde çok büyük mesafe aldık. Eksiklerimiz var, bunları tamamlamakla ilgili de büyük bir çabamız var. Bütün il ve İlçeleri tek tek, okul okul inceliyoruz. Böyle buruk başlamak kötü ama başlamak güzel." 

"Öğretmenimizin her türlü imkânını artırmanın peşindeyiz"

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, daha sonra bir basın mensubunun öğretmen maaşlarına yönelik sorusuna, "Ziya Öğretmen olarak benim, bir öğretmen kimliğimle öğretmenlerimizin itibarının, özlük haklarının yükselmesinin dışında hiçbir hedefim olamaz. Buradan böyle bir sonuç çıkarılıyorsa bir zorlama vardır. Niyetim çok açık, cümlelerim çok açık. Biz, öğretmenimizin her türlü imkânını artırmanın peşindeyiz. Başka da bir derdimiz yok." yanıtını verdi.

31-08-202031-08-202031-08-2020

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.