ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

İL MİLLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN TURAN AKPINAR'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

          İslam âleminin baş tacı, rahmet ve bereket ayı Mübarek Ramazanı hüzünle geride bırakarak; milletçe; sevgi, kardeşlik ve dayanışma ile yoğrulduğumuz bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz.

          Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, kardeşlik şuuruyla milletçe daha çok kaynaşmamıza ve kenetlenmemize vesile olan özel günlerdir. Ramazan Bayramının da bu bayramlar arasında çok özel bir yeri vardır. Tutulan oruçlarla mana bulan Ramazan ayının manevi iklimi bize; sabrı, paylaşmayı, şükretmeyi ve birbirimizin halinden anlamayı öğreterek bütün hayatımıza ışık tutar. 

          Hepimiz yaşamımız boyunca birçok zorlukla karşılaşıyoruz. Ramazan ayının bize kazandırdığı hasletler sayesinde, bu zorlukları daha kolay aşabiliriz. Şu an bütün dünyanın yaşadığı salgın bir hastalıkla, biz de, milletçe mücadele etmekteyiz. Ramazan ayı boyunca sabrederek, şükrederek, kendimizi başkalarının yerine koyarak ve ihtiyaç sahiplerine yardım ederek bir bayrama daha kavuştuk. Ülkemizin geçirdiği bu zor dönemde de aynı insani duruşla salgını el birliğiyle atlatacak sağlıklı her nefesin bir bayram olduğu günlere yeniden kavuşacağız.

          Milli ve manevi değerlerimizden aldığımız güçle; çalışıyor, üretiyor ve tüm dünyaya örnek oluyoruz. Yaşlılarımız ve hastalarımıza gösterdiğimiz ilgi ve şefkat, salgınla mücadele eden ülkelere ırk, din, dil ayrımı gözetmeksizin yaptığımız tıbbi yardımlar, bütün dünyanın takdirini kazanmıştır. Milli dayanışma kampanyamıza halkımızın desteği, öğretmenlerimizin yoğun katılım gösterdiği vefa destek ekiplerimizin özverisi, milli teknoloji hamlemize güç katan kara gün dostu meslek liselerimizin üstün gayretleri hepimizi gururlandırmıştır. Sağlık çalışanlarından kargo görevlilerine kadar çeşitli meslek gruplarımızın fedakâr çalışmaları, ülkemizin birlik ve beraberlik içinde neler başarabileceğini bir kez daha göstermiştir.  Milletimizin bu feraseti, geleceğin bizim için çok daha aydınlık olacağının bir göstergesidir. 

           Ramazan Bayramı vesilesiyle çok değerli bir dinin ve milletin üyesi olduğumuzu bir kez daha idrak etmeli, bizi biz yapan bu değerlere sahip çıkmalıyız. Daha güzel bir dünyada yaşamak için mücadele etmeye devam etmeliyiz.

          Bu bayramın ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, barış, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyor; milletimizin ve bütün İslam âleminin Mübarek Ramazan Bayramı'nı kutluyorum.

 

                                                                                                               Turan AKPINAR

                                                                                                   Ankara İl Milli Eğitim Müdürü

Emniyet Mahallesi Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Caddesi MEB Beşevler Kampüsü Bina No 6 İ Blok Yenimahalle ANKARA - 0 312 306 86 00 / 306 86 04 / 306 86 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.